Uus spordiportaal hakkab näitama pikamaasuusatamise profisarja Visma Ski Classics Pro Tour

14.01.2021

Levira käivitatud veebiülekannete portaal sport.television.ee hakkab vahendama pikamaasuusatamise profisarja Visma Ski Classics Pro Tour. Esimene ülekanne on kavas laupäeval, 16. jaanuaril, mil Šveitsis toimub sarja avavõistlus.

Klassikalises stiilis sõidetava 65-kilomeetrise Engadin La Diagonela stardis on Norra personaliotsingufirma loodud võistkond Team Nordic Jobs Worldwide, kus sõidavad Eesti suusatajad. Tiimi kuuluvad Piret Pärnik, Merilin Jürisaar, Mart Kevin Põlluste, Henri Roos, Risto Vaher ja Jürgen Kukk. Eesti võistkond osaleb sarjas esmakordselt.

Engadin La Diagonela ülekanne algab laupäeval kell 9.00, naiste start antakse kell 9.10 ja meeste start kell 9.40 Eesti aja järgi. Suusaülekanded leiab portaalis aadressilt: https://sport.television.ee/Upcoming/skiing.

Sarja Visma Ski Classics Pro Tour kuulub üheksa osavõistlust, nende seas näiteks Marcialonga (Itaalia), Vasaloppet (Rootsi), Birkebeinerrennet (Norra) ja mitmed teised. Sarja on registreerunud 35 profivõistkonda. Lisaks toimub sari Visma Ski Classics Challenger, kuhu kuulub ka 13. veebruaril toimuv Alutaguse suusamaraton.

Ski Classics sai alguse 2011. aasta jaanuaris ning sarja võitjate seas on Stanislav Rezac, Anders Aukland, Tord Asle Gjerdalen.

Portaalis sport.television.ee saab vaadata BC Kalev/Cramo mänge VTB liigas, samuti Eesti korvpalli. Saalihoki täiskasvanute- ning noorteliigade matše ja ülekandeid Eesti meeste- ning naiste võrkpalli esiliiga mängudest. Lisaks suusatamisele käivituvad portaalis ülekanded Teras Beachi siserannahalli võistlustelt ning võitlusspordi matšidelt.

Enamikke ülekandeid on portaalis praegu tasuta. Vaid BC Kalev/Cramo mängude vaatamiseks VTB liigas tuleb osta üksikpilet hinnaga 5,50 eurot või hooajapilet 55 euroga. Piletiraha toel garanteeritakse tipptasemel, eestikeelse kommentaariga ülekanne ning kaetakse tehnilise teostuse ja ülekandeõiguste kulud. Ülejäänud tulu leiab tee tagasi ka sporti.

Eestist tehtavad spordiülekanded valmivad Levira täisautomaatsete, tehisintellektil (AI) töötavate kaameratega. Alates 2019. aastast on Levira arendanud Eestis ainulaadset automaatkaamerate võrgustikku, mis tänaseks hõlmab juba 20 spordisaali üle Eesti ja võimaldab otse edastada kvaliteetset videopilti nii TV-ekraanil kui ka veebibrauseris. Levira plaanib kaamerate võrgustikku veelgi laiendada.

Levira

Digiteenuste ettevõte AS Levira on tehnoloogiapartner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad vajalike lahenduste pakkumiseks kaasata professionaalset teenusepakkujat. Levira toodab telesisu, aitab meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning hoolitseb selle eest, et programmid oleksid eetris 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas.

Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator ja omab Eesti üht suuremat andmekeskust.

Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad.

Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%.