Uus andmekeskus kahekordistab Levira servermajutuse mahtu

17.02.2022

AS Levira käivitab Tallinnas Betooni tänaval uue andmekeskuse, millega ettevõte pea kahekordistab klientidele pakutava servermajutuse mahtu. 

Uue andmekeskuse 800 ruutmeetrile on esialgu kavas paigaldada 70–80 seadmekappi.

„Levira on serveriteenuseid pakkunud üle viie aasta, kuid nõudluse kasvu tõttu oli vaja mahtu suurendada. Uus keskus paikneb äsjavalminud ning spetsiaalselt IT- ja sideteenuste tarbeks ehitatud hoones, kus olev kaasaegne infrastruktuur ja tipptasemel andmeside lubavad pakkuda klientidele parimat teenust,“ ütles Levira IT-teenuste juht Margus Uustalu.

Uues andmekeskuses on mitu eraldi ruumi, mis annab suurepärase paindlikkuse klientide erinevate vajaduste rahuldamiseks.

Andmekeskus asub Ülemiste City naabruses ning perspektiivikas tööstusarenduse piirkonnas, aadressil Betooni 1. Andmekeskus hakkab toitena kasutama 100% roheenergiat.

Levira teised andmekeskused asuvad Tallinna teletorni maa-alusel korrusel.

Levira

Digiteenuste ettevõte AS Levira on tehnoloogiapartner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad vajalike lahenduste pakkumiseks kaasata professionaalset teenusepakkujat. Levira toodab telesisu, aitab meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning hoolitseb selle eest, et programmid oleksid eetris 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas. Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator ja omab Eesti üht suuremat andmekeskust. Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad. Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%.