Levira generaator

Sauvere mast Saaremaal edastas üle nädala tele- ja raadiosignaali tänu generaatorile

19.12.2022

Saaremaal Sauveres asuv Levira saatemast edastas elektrikatkestuse tõttu üle nädala tele- ja raadiosignaali tänu generaatorile, mis masti tööks vajalikku voolu tootis.

Generaator töötas kokku ligi 200 tundi ning tarbis selle ajaga ligi 1200 liitrit diislikütust.

„Esimene elektrikatkestus toimus 9. detsembril ning voolu sai Sauvere mast tagasi laupäeval, 17. detsembril kella 17 paiku. Kogu selle aja jooksul tagas Levira ERR-i raadiokanalite ja vabalevi telekanalite katkematu levi Saaremaa läänepoolses osas,“ ütles Levira tehnoloogia- ja IT-direktor Kristo Kaasan.

Elektrikatkestused toimusid ka Orissaare ja Sõrve saatejaamades, neist viimane pidi töötama generaatoritoitel kokku 42 tundi.

Vastavalt riigipoolsetele nõuetele ja Eesti Rahvusringhäälinguga sõlmitud lepingule tagab Levira diiselgeneraatorite toimimise olulisemates saatemastides olemasoleva kütusevaruga vähemalt 72 tunniks. „Kui kütust saab juurde tarnida, siis töötavad generaatorid nii kaua, kui selleks on vajadus, nii nagu oli ka Sauveres. Toimunu näitas, kui oluline on saatemastide autonoomne toide,“ lisas Kaasan.

Levira

Digiteenuste ettevõte AS Levira on tehnoloogiapartner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad vajalike lahenduste pakkumiseks kaasata professionaalset teenusepakkujat. Levira toodab telesisu, aitab meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning hoolitseb selle eest, et programmid oleksid eetris 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas.

Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator ja omab Eesti üht suuremat andmekeskust.

Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad.

Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%.