Rally Estonia telepilti toodavad Levira ülekandejaamad

11.07.2019

Levira kolm mobiilset ülekandejaama toovad televaatajateni otseülekande 12.-14. juulini toimuvast Shell Helix Rally Estonia võistlusest. Vaatajateni jõuavad võistluse põhisõidud ning autasustamistseremoonia, teatas Levira.

„Rally Estonia teleülekanne on Eesti oludes ülimalt mastaapne ettevõtmine ning Levira tehniline võimekus lubab vaatajatele tipptasemel interaktiivset telekogemust ralli tippvõistluse jälgimisel,“ ütles Levira juhatuse esimees Tiit Tammiste.

,,Rally Estonia korraldajatel on väga hea meel, et juba mitmendat aastat on meie tehniliseks produktsioonipartneriks Levira. Eelneva eduka koostöö põhjal oleme kindlad, et Levira professionaalsed tehnikud tagavad ülekande kvaliteedi, mida vaataja on harjunud WRC kanalitel nägema ning et kuni 80 miljoni vaatajani jõudev telepilt saab olema esmaklassiline,“ lisas Rally Estonia korraldusmeeskonna liige Rando Mere.

Kiiruskatsetelt edastab pilti kokku 42 kaamerat, millest 19 on Levira omad, ning ülekandejaamu on kokku seitse. Võistluselt toodetakse pilti ka helikopterilt, kus kasutatakse Cineflex-süsteemi. Igas WRC-klassi autos on pardakaamerad, mille salvestusi kasutatakse hiljem videokokkuvõtetes.

Leviral on kokku kolm ülekandejaama, mis on varustatud broadcast-seeria HD-kaamerate ning erinevate pikkade ja lainurkobjektiividega. Kõik ülekandejaamad sobivad nii ülisuurte kui ka väiksemate ülekannete jaoks, alates spordisündmustest ning muudest otseülekannetest ja lõpetades erinevate kontsertide, pidude ja pressikonverentsidega. Väliülekandeteenused hõlmavad kogu vajalikku tehnikat ja varustust igat tüüpi teletootmiseks.

Rally Estonial on stardis nelja tehasemeeskonna sõitjad, eesotsas MM-sarja liidrite ning Rally Estonia 2018 võitjate, Toyota Gazoo Racing WRT ridades sõitvate Ott Tänaku ja Martin Järveojaga. Teiste seas stardivad Rally Estonia esimesed võitjad Markko Märtin ja Kristo Kaag. Korraldajate teatel on rallile registreerunud 105 meeskonda 16 riigist. Otseülekandeid saab jälgida telekanalite Kanal2 ja Kanal12 ning PostimeesTV vahendusel.

Levira tootmistiim on varem osalenud paljude ülekannete tootmisel, mille hulka kuuluvad UEFA Super Cup, eelmise aasta Rally Estonia, 2018. aastal toimunud juunioride MM-võistlused suusahüpetes ja murdmaasuusatamises Otepääl, Eurobasket 2015 finaalturniiri alagrupimängud Riias, KHL-i meeskonna Riia Dünamo kodumängude ülekanded, kelgutamise maailmakarika etapid Siguldas, speedway maailmakarika etapid Lätis, Rootsis ja Taanis, jäähoki MM-võistlused 2014, VTB ühisliiga mängud Eestis, Lätis ja Soomes ning mitmed kultuurisündmused nagu Eesti laulu- ja tantsupeod, Viljandi Folk jt.

Levira 

Digiteenuste ettevõte AS Levira on tehnoloogiapartner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad vajalike lahenduste pakkumiseks kaasata professionaalset teenusepakkujat. Levira toodab telesisu, aitab meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning hoolitseb selle eest, et programmid oleksid eetris 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas.

Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator ja omab Eesti üht suuremat andmekeskust.

Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad.

Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%.