WRC Rally Estonia 2022 - Risto Pirnpuu

Rally Estonia raja ääres näeb ekraanidelt otseülekannet enam kui 50 kohas

14.07.2022

14.–17. juulini toimuvat Rally Estonia WRC etappi saavad rallifännid raja ääres ekraanidelt jälgida enam kui 50 kohas. Erinevas suuruses LED-ekraanid näitavad rallilt Levira edastatavat otsepilti.

Lisaks rajaäärsele otsepildile saab ralli kiiruskatseid jälgida Eesti telekanalites TV3 ja TV3 Sport ning WRC+ All Live ülekannetes. Kokku jälgivad Rally Estonia WRC etappi sajad miljonid inimesed üle kogu maailma Brasiiliast Jaapanini ja Lõuna-Aafrikast Norrani.

„Levira varustab sel aastal signaaliga LED-ekraane, mis jaotuvad Tartu, Otepää ning teiste Rally Estonia WRC etapi pealtvaatajate alade vahel. Osa ekraane on mobiilsed ehk liiguvad kiiruskatsete vaheajal ühest kohast teise vastavalt sellele, kus on kõige põnevamad kohad. Suurim ekraan pindalaga 142 ruutmeetrit asub ralli autasustamispoodiumil,“ märkis Levira turundus- ja kommunikatsioonijuht Kristi Kurell.

Lisaks edastab Levira ametlikku ralliraadiot, mida saab kuulata Tartus sagedusel 92,9 MHz ja Valgjärvel sagedusel 107,8 MHz ning Star FM-i kodulehel.

„Levira on olnud Rally Estonia pikaajaline partner ja palju panustanud meie arengusse ning korraldusse. Aastaid tagasi hakkas Levira aitama meid ülekannetega ja tootis ise WRC promootorile pilti. Täna on nad WRC head partnerid ja on telepildi tootmise produktsioonis ülemaailmsed tipptegijad. Oleme koos kasvanud ja arenenud. Levira tiimiga on alati super koostööd teha,“ ütles WRC Rally Estonia direktor Urmo Aava.

„Levira suurim ülekandejaam ehk HD3 asub tänavu taas Eesti Rahva Muuseumi juures, kust see saadab Rally Estonia WRC etapi tarbeks toodetud signaalid Rahvusvahelise Autospordiliidu FIA juhtimiskeskusesse. HD3 kaudu edastatakse WRC-autode GPS-signaale, WRC TV-d ning ralli nullauto ja tankimisalade signaale. Tavalisest suuremat ülekannet on oodata PowerStage’i lõpupoodiumilt, millele aitab kaasa Levira ülekandejaam HD1,“ ütles Levira TV tootmise juht Kulno Kägu.

Levira on rallil WRC etapi ülekandeid tootva NEP Finlandi koostööpartner. WRC+ All Live telepildi tootmisega on otseselt seotud ka Levira satelliitside operaator ning ettevõtte satelliitside liikuv tehnika.

Levira

Digiteenuste ettevõte AS Levira on tehnoloogiapartner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad vajalike lahenduste pakkumiseks kaasata professionaalset teenusepakkujat. Levira toodab telesisu, aitab meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning hoolitseb selle eest, et programmid oleksid eetris 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas.

Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator ja omab Eesti üht suuremat andmekeskust.

Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad.

Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%.