Nutikas võrguseade, mis mõõdab siseruumides temperatuuri ja niiskust

13.06.2017

ribatemp

Fotol on väike, nutikas ja andmeid üle LPWAN-võrgu* edastav niiskus- ja temperatuuriandur. Nagu näha, siis erinevalt varasematest siin lehel esitletud asjade interneti seadmetest on sel ka suur LCD ekraan, millelt näitusid näha saab.

temp_pilt
Andur sobib  mitmesugustesse ruumidesse – näiteks laod, panipaigad, külmkambrid, kasvuhooned, paadid, kuurid, suvemajad, keldrid, haagissuvilad jne. Seadme abil saab hinnata ruumide seisukorda ja soojuspidavust ning märgata varakult võimalikku hallitusohtu. Ka annab seade südamerahu juhul, kui ruumides säilitatakse temperatuuri või niiskuse suhtes tundlikku kaupa.

Muus osas on andur võrreldav varasemalt väljatoodutega: sel on pikka tööaega lubav liitiumaku; seda on lihtne paigaldada ning aktiveerida. Võrku edastatakse regulaarselt infot nii seadme staatuse kui aku kestvuse kohta.

Ka see väike andur leiab õige pea kasutust Teletorni ruumides – ikka selsamal lihtsal ja sisulisel eesmärgil – näitamaks Sulle vahetult, mil moel see toimib ning kuidas infot edastab.

Hoia end meie uudistega jätkuvalt kursis ja kui Sul on asjade interneti osas küsimusi, mõtteid või koostööhuvi, võta kindlasti ühendust:

Meelis Anton
Võrguteenuste divisjoni direktor
meelis.anton@levira.ee


* LPWAN (Low Power Wide-Area Network) – madala energiatarbega traadita sidevõrk

Vaata ka seotud artikleid: