Nutikas suitsuandur, mis teeb end kuuldavaks nii kohapeal kui üle võrgu

02.06.2017

Taas on aeg välja tuua üks uue aja tehnoloogiat kasutav võrguseade –  seekord suitsu- ja temperatuuriandur.

riba_suits

Sarnaselt meie eelmises loos välja toodud liikumisandurile sobib ka see seade nii era- kui ärivaldustesse ja kindlasti ka väga erinevatesse avalikesse ruumidesse.

andurp

Mis on sellise LPWAN-tehnoloogial* põhineva mudeli sisulisteks eelisteks võrreldes mitmete täna poes saadaolevate suitsuanduritega?

Esiteks juhtmevaba paigaldus – kruvi see lihtsalt lakke!

Teiseks – vähese vooluvajaduse tõttu on tagatud vähemalt üheaastane jätkuv toimimine; lisaks annab seade võrku elu-olulise tähtsusega infot patarei kestvuse osas.

Kolmandaks – kui reeglina on juhtmevaba suitsuanduri signaal lokaalne, siis LPWAN-seade saadab alarmi koheselt teele ka üle võrgu, nii et olenemata asukohast saab hoone valdaja selle kätte. Aga just see võib päästa nii elusid kui kinnisvara. Lisaks saadab andur infot ka ruumi temperatuuri kohta ning alarmi puhul annab andur endast märku ka valgussignaali abil.

Õige pea muudame torni targemaks ka selles osas ning paigaldame Teletorni territooriumile mõned sellised suitsuandurid. Eesmärk on lihtne – tahame vahetult näidata, mil moel asjade interneti seadmed toimivad ning kuidas ja millist infot edastavad.

Seega – hoia end meie uudistega ikka kursis ja kui Sul on asjade interneti osas küsimusi, mõtteid või koostööhuvi, võta kindlasti ühendust:

Meelis Anton
Võrguteenuste divisjoni direktor
meelis.anton(@)levira.ee


* LPWAN (Low Power Wide-Area Network) – madala energiatarbega traadita sidevõrk

Vaata ka seotud artikleid: