Miniatuurse energiavajadusega nutikas liikumisandur

25.05.2017

Milline asjade interneti seade sobib nagu valatult tuhandetesse Eesti valdustesse? Jutt käib igapäevasest liikumisruumist eemalasuvatest suvemajadest ja muudest hoonetest, kuhu alati ei ole turvalisuse huvides mõtet üle investeerida, ent mis võiksid olla vaateväljas ka siis, kui sinna külalisi ei oodata. Siia alla käivad ka lao- ja büroohooned ning veel enam: selliste anduritega saab mitmed ühiskasutuses olevad ruumid oluliselt „läbipaistvamaks“ muuta. Aga sellest põgusalt allpool.

riba_kaugmahuandur
LPWAN*-tehnoloogial baseeruval liikumisanduril on võrreldes GSM-võrgus oleva anduriga mitu sisulist eelist.  Esiteks paigaldamislihtsus – kruvi andur seina ja asi ants! Teiseks – ei mingit täiendavat lepingut sidepidamise tarvis. Kolmandaks – sõltumatus välisest toiteallikast ja väga väike energiatarve. Anduris olev liitiumaku peab vastu vähemalt paar aastat; tühjaks saav aku aga annab endast märku, misjärel saab selle hõlpsalt välja vahetada.

pilt3

Anduri tundlikkus ja töövahemik on reguleeritav ja vaateväli 100 kraadi. Andurisse muukimise korral annab seade teate. Targa torni egiidi all paigaldame mõned sellised liikumisandurid Teletorni ühiskasutuses olevaisse äriruumidesse, et näidata huvilistele, kuidas nõupidamisruumide tegelikku kasutust paremini jälgida ja vaba ressurssi jooksvalt ära kasutada.

Kui Sinul on asjade interneti kohta küsimusi, mõtteid või koostööhuvi, võta meiega kindlasti ühendust:

Meelis Anton
Võrguteenuste divisjoni direktor
meelis.anton@levira.ee


* LPWAN (Low Power Wide-Area Network) – madala energiatarbega traadita sidevõrk

Vaata ka seotud artiklit “Asjade internet meie teenistuses”