Levira ülekandejaamad toodavad telepilti Rally Estonia sõitudest

11.07.2018

Levira mobiilsed ülekandejaamad teevad otseülekande 13.-15. juulini toimuvast Shell Helix Rally Estonia võistlusest. Vaatajateni tuuakse võistluse põhisõidud ning autasustamistseremoonia.

Leviral on kokku kolm ülekandejaama, mis on varustatud HD-kaamerate ning erinevate pikkade ja lainurkobjektiividega. Kõik ülekandejaamad sobivad nii väiksemate kui ka suuremate ülekannete jaoks, alates spordisündmustest ning muudest live-üritustest ja lõpetades erinevate kontsertide, pidude ja pressikonverentsidega. Väliülekandeteenused hõlmavad kogu vajalikku tehnikat ja varustust igat tüüpi teletootmiseks HD- ja/või SD-formaadis. Näiteks Levira HD3 ülekandejaam võimaldab kasutada kuni 16 LDX80 HD-kaamerat ja kuni nelja kaheksakanalilist kordusserverit.

Kanal12 ja Postimees.ee vahendusel toimuvates otseülekannetes saab võistlustules näha kolme tehasemeeskonda neljast, kes osalevad autoralli MM-sarjas. Omavahel asuvad konkureerima WRC sarja tippsõitjad Hayden Paddon ja Sebastian Marshall (Hyundai Motorsport), Craig Breen ja Scott Martin (Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team) ning Eesti hetke parimad rallisõitjad, kolmekordsed MM-ralli võitjad Ott Tänak ja Martin Järveoja (Toyota Gazoo Racing World Rally Team).

Levira tootmistiim on varem osalenud paljude ülekannete tootmisel, mille hulka kuuluvad Eesti laulu- ja tantsupeod, tänavused juunioride MM-võistlused suusahüpetes ja murdmaasuusatamises Otepääl, Eurobasket 2015 finaalturniiri alagrupimängud Riias, KHL-i meeskonna Riia Dünamo kodumängude ülekanded hooaegadel 2013–18, kelgutamise maailmakarika etapid Siguldas 2012–18, speedway maailmakarika etapid Lätis, Rootsis ja Taanis 2013–18, jäähoki MM-võistlused 2014, VTB ühisliiga mängud Eestis, Lätis ja Soomes aastatel 2014–18 ning hulgaliselt teisi sündmusi.

Levira

Digiteenuste ettevõte AS Levira on tehnoloogiapartner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad vajalike lahenduste pakkumiseks kaasata professionaalset teenusepakkujat.

Levira on üks suurimaid sõltumatuid telekanalite väljastuskeskusi Põhja-Euroopas. Aitame nii kohalikel kui ka rahvusvahelistel meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning hoolitseme selle eest, et programmid oleksid eetris 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas. Samuti viime need programmid vaatajateni Baltikumis, Skandinaavias ja Euroopas, aga ka Türgis ja Araabia Ühendemiraatides.

Teletootmises tegutseme aktiivselt Baltikumi ja Skandinaavia turul, olles näiteks Läti turuliidrid. Leviral on teletootmiseks kolm liikuvat ülekandejaama.

Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator. Haldame Eesti ainsat ringhäälinguvõrku ning pakume 22 saatemastist koosnevat kõrgeimatele käitlusnõuetele vastavat võrku.

Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad nagu ERR, Eesti Meedia, All Media Eesti, Sony, EBU, Discovery, ATEA, samuti suuremad telekommunikatsiooniettevõtted nagu Telia, Tele2 ja Elisa.

Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%.