Viljandi folgilt toodab otsepilti Levira ülimoodne ülekandejaam

25.07.2018

Digiteenuste ettevõtte Levira mobiilne ülekandejaam HD3 teeb otseülekandeid 26. juulil algavalt XXVI Viljandi pärimusmuusika festivalilt ehk Viljandi folgilt. Ülekanded toimuvad festivali Kirsimäe ja Kaevumäe lavalt ning neid saab vaadata Telia TV kanalil.

Leviral on kokku kolm ülekandejaama, mis on varustatud HD-kaamerate ning erinevate pikkade ja lainurkobjektiividega. Näiteks Levira HD3 ülekandejaam võimaldab kasutada kuni 16 LDX80 HD-kaamerat ja kuni nelja kaheksakanalilist kordusserverit. Kõik ülekandejaamad sobivad nii väiksemate kui ka suuremate ülekannete jaoks, alates spordisündmustest ning muudest live-üritustest ja lõpetades erinevate kontsertide, pidude ja pressikonverentsidega.

Levira tootmistiim on varem osalenud Eesti laulu- ja tantsupidude ülekannete tootmisel ning ettevõtte portfelli kuuluvad Läti laulu- ja tantsupeo, „Eesti Laul 2018“ lõppkontserdi, „Eesti otsib superstaari“ finaalsaadete ning paljude spordiülekannete tootmised.

Levira

Digiteenuste ettevõte AS Levira on tehnoloogiapartner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad vajalike lahenduste pakkumiseks kaasata professionaalset teenusepakkujat.

Levira on üks suurimaid sõltumatuid telekanalite väljastuskeskusi Põhja-Euroopas. Aitame nii kohalikel kui ka rahvusvahelistel meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning hoolitseme selle eest, et programmid oleksid eetris 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas. Samuti viime need programmid vaatajateni Baltikumis, Skandinaavias ja Euroopas, aga ka Türgis ja Araabia Ühendemiraatides.

Teletootmises tegutseme aktiivselt Baltikumi ja Skandinaavia turul, olles näiteks Läti turuliidrid. Leviral on teletootmiseks kolm liikuvat ülekandejaama.

Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator. Haldame Eesti ainsat ringhäälinguvõrku ning pakume 22 saatemastist koosnevat kõrgeimatele käitlusnõuetele vastavat võrku.

Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad nagu ERR, Eesti Meedia, All Media Eesti, Sony, EBU, Discovery, ATEA, samuti suuremad telekommunikatsiooniettevõtted nagu Telia, Tele2 ja Elisa.

Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%.