Levira tutvustab Londonis rahvusvahelistele telekanalitele Eesti võimalusi

27.03.2018

Digiteenuste pakkuja Levira tutvustab Londonis toimuval seminaril Eesti võimalusi rahvusvahelistele teleteenuste pakkujatele, kes peavad peale Brexiti jõustumist Euroopa turul tegutsemiseks omandama uue tegutsemislitsentsi, sest Ühendkuningriigi litsentsid muutuvad kehtetuks. Ettevõte näeb Eestit teleteenuste pakkujate jaoks ideaalse sihtkohana.

“Eesti kasuks räägivad avatud majanduskeskkond, e-teenuste lai levik, avatud taristu ning soodsad litsentsitasud. Leviral on aga kaasaegne telekanalite väljastuskeskus ning lineaarsetele teenustele suunatud üleeuroopaline meedia jaotusvõrk. Lisaks on Eestil olemas vastav regulatiivne raamistik,” põhjendas Levira meediateenuste arendusjuht Martti Kinkar Eesti sobivust.

Levira juhatuse esimehe Tiit Tammiste sõnul teeb ettevõte Eesti valitsusega tihedat koostööd, et Eesti saaks lähiaastatel hakata rahvusvahelistele ettevõtetele litsentsilepinguid pakkuma.

Kolmapäeval, 28. märtsil esineb Tammiste Londonis toimuval Ühendkuningriigis tegutsevatele ringhäälinguettevõtetele suunatud seminaril, kus Eesti tutvustab teenusepakkujatele nutikaid lahendusi ja võimalusi, millega lahendada Brexiti-järgsel meediamaastikul tekkida võivad murekohti.

Ürituse avavad Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid ning kultuuriminister Indrek Saar, kes kureerib valitsuses Eesti audiovisuaalse meedia valdkonda. Eesti Kaubandus-Tööstuskoja poolt korraldatav seminar pakub ringhäälinguorganisatsioonidele asjakohast teavet Eesti kasutamisest Brexiti-järgse Euroopa Liidu baasina.

Kultuuriminister Indrek Saare sõnul on Eestil avanenud erakordne võimalus koondada siia olulisel määral tipptasemel meediakompetentsi, elavdada oma majandust ning anda meie filmi- ja meediasektorile rohkem võimalusi oma teenuseid pakkuda. „See looks võimaluse kohalikel tele-, reklaami- ja filmitootjatel oma teenuseid lihtsamini eksportida ning suurendada nii kapitali mahtu kui ka teadmiste ringlust oma sektorites,“ lisas Saar.

Levira poolt osalevad visiidil lisaks Tiit Tammistele ja Martti Kinkarile meediateenuste direktor Indrek Lepp ning meediateenuste väljastuskeskuse müügidirektor Tommy Kardman.

Ühendkuningriigi EL-ist lahkumine mõjutab nende ettevõtete litsentse, kes edastavad kohalikke telekanaleid EL-i riikidesse Briti Ofcomi litsentsiga. Ofcom on hetkel juhtiv EL-i telelitsentside väljastaja ning analüütikute hinnangul peab Brexiti tõttu kokku üle 1000 telekanali omandama uue EL-i litsentsi.

Levira

Digiteenuste ettevõte AS Levira on tehnoloogiapartner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad vajalike lahenduste pakkumiseks kaasata professionaalset teenusepakkujat.

Levira on üks suurimaid sõltumatuid telekanalite väljastuskeskusi Põhja-Euroopas. Aitame nii kohalikel kui ka rahvusvahelistel meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning hoolitseme selle eest, et programmid oleksid eetris 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas. Samuti viime need programmid vaatajateni Baltikumis, Skandinaavias ja Euroopas, aga ka Türgis ja Araabia Ühendemiraatides. 

Teletootmises tegutseme aktiivselt Baltikumi ja Skandinaavia turul, olles näiteks Läti turuliidrid. Leviral on teletootmiseks kolm liikuvat ülekandejaama.

Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator. Haldame Eesti ainsat ringhäälinguvõrku ning pakume 22 saatemastist koosnevat võrku. Meie mastivõrgu eelis on ilmastikust ja võrguriketest sõltumatu elektritoide ning mitme operaatori ühendused.

Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad nagu ERR, Eesti Meedia, TV3, Sony, MTG, EBU, Discovery, ATEA, samuti suuremad telekommunikatsiooniettevõtted nagu Telia, Tele2, Elisa, Starman.

Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%.