Levira toodab telepilti tehisintellekti abil

20.06.2018

Digiteenuste ettevõte Levira alustas koostööd Hollandi start-up’iga Uscoutfor, et toota spordiülekannete pilti tehisintellekti abil. Uue tehnoloogia abil toimub filmimine inimese sekkumiseta ning produtsendi rollis on tehisintellekt, kes kaameraid suunab ning ülekannet toodab.

„Tehisintellekti kasutamine aitab Leviral viia spordiülekannete tootmise täiesti uuele tasemele. Tulenevalt lahenduse paindlikkusest ja kuluefektiivsusest näeme uuel teenusel suurt potentsiaali ning automaatne lahendus aitab tuua spordisõbra elutuppa ka need spordivõistlused, millest seni on ülekande tootmine olnud liiga kulukas,’’ selgitas Levira meediateenuste arendusjuht Martti Kinkar.

Näiteks spordiülekannete puhul jälgib tehisintellekt palli ja mängijate liikumist ning valib automaatselt välja põnevamad kordused, mida spordisõber näha tahab.

Uue lahenduse on välja töötanud Hollandi start-up ettevõte Uscoutfor. Arendustöö toimus koostöös kohalike andmeteadlastega. Tegemist on Levira ja Hollandi ettevõte poolt arendatava riist- ja tarkvaral põhineva lahendusega. Arvuti valib kaadrid, mida töödeldakse ja saadetakse videoedastuse platvormile ja rakendustesse.

Lisaks tavapärasele ülekande tootmisele loob tehisintellektil põhineva tehnoloogia kasutuselevõtt mitmeid teisi huvitavaid võimalusi. Näiteks on võimalik jälgida meeskondi treenimas, teha võistlusmängude või hoopis treeningute videoanalüüsi ja mis kõige tähtsam – tuua vaatajateni ka need spordivõistlused, kus siiani suurte ülekannete kulude tõttu seda teha ei saanud

Levira

Digiteenuste ettevõte AS Levira on tehnoloogiapartner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad vajalike lahenduste pakkumiseks kaasata professionaalset teenusepakkujat.

Levira on üks suurimaid sõltumatuid telekanalite väljastuskeskusi Põhja-Euroopas. Aitame nii kohalikel kui ka rahvusvahelistel meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning hoolitseme selle eest, et programmid oleksid eetris 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas. Samuti viime need programmid vaatajateni Baltikumis, Skandinaavias ja Euroopas. 

Teletootmises tegutseme aktiivselt Baltikumi ja Skandinaavia turul, olles näiteks Läti turuliidrid. Leviral on teletootmiseks kolm liikuvat ülekandejaama.

Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator. Haldame Eesti ainsat ringhäälinguvõrku ning pakume 22 saatemastist koosnevat kõrgeimatele käitlusnõuetele vastavat võrku.

Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad nagu ERR, Eesti Meedia, All Media Eesti, Sony, EBU, Discovery, ATEA, samuti suuremad telekommunikatsiooniettevõtted nagu Telia, Tele2 ja Elisa.

Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%.