Levira toob aastavahetusel pealinna tuledesära interneti avarustesse

31.12.2019

Tallinna linna ilustulestikku on võimalik näha sel aastal ka interneti vahendusel tänu Levira SkyView’le. Pilootprojekti raames paigaldas Levira aastavahetuse ilutulestiku nautimiseks Tallinna teletorni 278 meetri kõrgusele 180 kraadise panoraamkaamera, et selge ilma korral saaks kõik nautida aastavahetusel pealinna tuledesära.

SkyView projekti raames kavatseb Levira tuua otsülekanded Eesti kaunimatest vaadetest tänu ettevõtte kõige kõrgematele mastidele paigaldatud tehisintellekt kaameratele. „Lisaks kaunitele vaadetele võimaldab SkyView tehisintellekti kasutades avastada varajases staadiumis metsatulekahjusid, aidata sünoptikutel kiirelt saada ülevaadet Eestis olevast ilmastikust ja erapilootidel ohutult õhku tõusta, teades, et teises Eesti osas on ka sobilik ilm maandumiseks,“ ütles Levira tehnoloogia- ja IT direktor Kristo Kaasan.

Lisaks Tallinna teletornile on loodud ülekande valmidus ka ettevõtte Kohtla Nõmmel asuva saatejaama mastilt.

Otseülekannet Tallinna teletornist on võimalik vaadata SIIT

Levira

Digiteenuste ettevõte AS Levira on tehnoloogiapartner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad vajalike lahenduste pakkumiseks kaasata professionaalset teenusepakkujat. Levira toodab telesisu, aitab meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning hoolitseb selle eest, et programmid oleksid eetris 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas.

Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator ja omab Eesti üht suuremat andmekeskust.

Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad.

Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%.