Levira teeb otseülekandeid Eesti kaunimatest vaadetest

14.02.2020

AS Levira tegi oma kodulehel kõigile kättesaadavaks kaks esimest SkyView kaamera ülekannet. Esimene, juba aastavahetusest tuttav 278 meetri kõrgusel olev panoraamkaamera, asub Tallinna teletornis ja teine paikneb Levira Kohtla-Nõmme saatejaama mastis 226 meetri kõrgusel ning on suunatud Kesk-Eesti poole.

SkyView projekti raames kavatseb Levira pakkuda otseülekandeid Eesti kaunimatest vaadetest, tehes seda ettevõtte kõige kõrgematele teleteenuste mastidele paigaldatud kaameratega. Projekti raames võetakse kasutusele erinevaid tehnoloogiaid, et võimaldada interaktiivset pilti ja AI tehnoloogial põhinevat analüüsi.

Levira tehnoloogia- ja IT direktori Kristo Kaasani sõnul on ettevõttel plaanis sel aastal kaamerate võrgustikku laiendada. „SkyView tehisintellekti kasutades on võimalik avastada metsatulekahjusid, aidata sünoptikutel kiirelt saada ülevaadet Eesti ilmastikust ja erapilootidel ohutult õhku tõusta, teades, et sihtkohas on maandumiseks sobilik ilm. Leviral on plaanis SkyView kaamerate võrgustikku sel aastal veelgi laiendada ja ootame ka huvilisi ühendust võtma, kellele antud lahendustest kasu võiks olla või kes sooviks pilti kasutada,“ ütles Kaasan.

Kohtla-Nõmme kaamera vahetatakse lähiajal välja panoraamkaamera vastu, mis pakub senisest veelgi kaunimat vaadet.

Otseülekandeid on võimalik vaadata SIIT

Levira

Digiteenuste ettevõte AS Levira on tehnoloogiapartner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad vajalike lahenduste pakkumiseks kaasata professionaalset teenusepakkujat. Levira toodab telesisu, aitab meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning hoolitseb selle eest, et programmid oleksid eetris 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas.

Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator ja omab Eesti üht suuremat andmekeskust.

Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad.

Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%.