Levira spordiülekannete portaali väisas avanädalavahetusel üle 5500 spordisõbra

27.10.2020

Levira veebiülekannete keskkonda sport.television.ee jõudsid pühapäeval Eesti korvpalli ja saalihoki ülekanded. Portaali vahendusel lülitas ennast spordilainele üle 5500 vaataja.

Levira turundus- ja kommunikatsioonijuhi Kristi Kurelli sõnul võeti portaali start positiivselt vastu. „Portaal kandis pühapäeval üle neli korvpalli- ja kaks saalihoki mängu ning kogus korralikud vaatajanumbrid. Avanädalavahetusel kogunes spordiportaali 5500 unikaalset külastajat,“ ütles Kurell.

„Alanud nädalal näeb portaalis tosinkonda Eesti eri liigade korvpallimatši ning pühapäeval ühte saalihoki kohtumist. Portaali võlu seisneb selles, et vaatajateni tuuakse lai valik sportmänge eri vanuseklassides ja eri liigades,“ lisas Kurell.

Spordiülekanded valmivad Levira täisautomaatsete, tehisintellektil (AI) töötavate kaameratega. Alates 2019. aastast on Levira arendanud Eestis ainulaadset automaatkaamerate võrgustikku, mis tänaseks hõlmab juba 20 spordisaali üle Eesti ja võimaldab otse edastada kvaliteetset videopilti nii TV-ekraanil kui ka veebibrauseris. Levira plaanib kaamerate võrgustikku veelgi laiendada.

Selle aasta lõpuni saab portaalis sportmängude ülekandeid vaadata tasuta ning pilet rakendub uuest aastast. Piletiraha toel garanteeritakse tipptasemel, eestikeelse kommentaariga ülekanne ning kaetakse tehnilise teostuse ja ülekandeõiguste kulud. Ülejäänud tulu leiab tee tagasi ka sporti.

VTB liigas BC Kalev/Cramo mängude vaatamiseks tuleb osta pilet, mille hind on vahemikus kaks kuni 5,50 eurot. Piletitele rakendub dünaamiline hinnastamine ehk varem ostetud piletid on odavamad.

Levira

Digiteenuste ettevõte AS Levira on tehnoloogiapartner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad vajalike lahenduste pakkumiseks kaasata professionaalset teenusepakkujat. Levira toodab telesisu, aitab meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning hoolitseb selle eest, et programmid oleksid eetris 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas.

Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator ja omab Eesti üht suuremat andmekeskust.

Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad.

Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%.