Levira rajas saatevõrgu uuele Eesti raadiojaamale

09.03.2022

Alates 8. märtsist on seitsmes Eesti piirkonnas eetris uus raadiojaam Raadio Duo, mis toob kuulajateni muusikat, lühiuudised ning jagab infot kõikvõimalike ürituste kohta.

Raadio Duo saatevõrgu rajas Levira. „Levira ehitas uuele raadiojaamale vajaliku saatevõrgu vähem kui kahe kuuga. Tööde käigus tuli vaatamata keerulistele ilmastikuoludele ning saatetehnika tarneprobleemidele paigaldada antennid ja saatjad seitsmesse asukohta üle Eesti. Projekt tõestas, et Levira professionaalne tiim suudab rajada saatevõrku mitte ainult soojemal ajal, vaid ka talveperioodil, kui klient seda soovib,“ ütles Levira tehnoloogia- ja IT direktor Kristo Kaasan.

Raadiokanal on kuuldav järgmistel sagedustel: Tallinn 95,8MHz, Rapla 101,3MHz, Paide 104,3MHz, Narva 94,8MHz, Haapsalu 90,4MHz, Viljandi 101,7MHz ja Võru 98,3MHz. Samuti saab jaama kuulata internetis aadressil raadioduo.ee.

Kaasani sõnul annab maapealse saatevõrgu kasutamine raadiojaamadele suurema töökindluse ka tõsises kriisiolukorras. „Levira saatejaamadel on varutoide, nii et elektrikatkestuse korral saab jätkata raadiosaadete edastamist,“ märkis Kaasan. Igas kodus võiks olla vähemalt üks patareidega töötav raadio ning lisaks saab FM-sagedusala jaamu kuulata ka autoraadioga.

Levira

Digiteenuste ettevõte AS Levira on tehnoloogiapartner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad vajalike lahenduste pakkumiseks kaasata professionaalset teenusepakkujat. Levira toodab telesisu, aitab meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning hoolitseb selle eest, et programmid oleksid eetris 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas. Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator ja omab Eesti üht suuremat andmekeskust. Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad. Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%.