Levira: ootame uusi vabalevi kanaleid

21.06.2017

Eesti eratelekanalite järkjärguline vabalevist loobumine avab digiteenuste ettevõttele Levira võimaluse pakkuda oma vabanenud saatjakohti uutele huvilistele, kuna tehniline võimekus ja kvaliteet on selleks olemas, teatas Levira.

„Vabalevi küsimus on eratelekanalite jaoks olnud aktuaalne aastaid ning Kanal 2 ja TV3 vabalevist lahkumine on äriettevõtete omanike ja juhtkonna otsus. Oleme pidanud kanalitega läbirääkimisi, kuid nüüdseks on jõudnud erakanalid järeldusele, et nende ärimudel ei võimalda vabalevile panustamist,“ kommenteeris Levira juhatuse esimees Tiit Tammiste. „Vabanenud saatjakohtadele võivad tekkida uued huvilised, sest näiteks Soomes on viimastel aastatel vabalevi kanaleid juurde tekkinud,“ lisas Tammiste.

Levira äriline koostöö kanalitega jätkub näiteks meediateenuste osas ning Kanal 2 kasutab ka edaspidi Levira maapealset digitelevisiooni võrku tasuliste telekanalite edastamiseks.

Kanal 2 ja TV3 teatasid täna, et lahkuvad vabalevist alates 1. augustist 2017. Vabalevis jäävad nähtavaks kolm ETV kanalit, Tallinna TV ja France24.

Levira ärifookus on IT lahendustel

Tammiste kinnitas, et Levira jaoks on oluline kvaliteetse TV- ja raadiolevi pakkumine, kuid ettevõtte tegevusfookus liigub võrgu- ja pilveteenuste arendamisele ning teistele infotehnoloogilistele lahendustele, mille kasvupotentsiaal ilmnes juba eelmistel majandusaastatel. “Levira on tehnoloogiapartner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad kaasata vajalike lahenduste pakkumiseks professionaalset teenusepakkujat,” märkis Tammiste.

„Võrguteenuste valdkonnas sisenes ettevõte tänavu jõulisemalt asjade interneti turule, kus Levira pakub praktilisi lahendusi ettevõtete äritegevuse ja inimeste igapäevaelu paremaks korraldamiseks,“ ütles Tammiste. Lisaks väljastab Levira teleprogramme ja haldab meediasisu ühes Põhja-Euroopa suurimas väljastuskeskuses ning pakub teletootmisteenuseid, kasutades selleks uut mobiilset ülekandejaama.

Levira

Digiteenuste ettevõte Levira osutab pilve-, meedia- ja infrastruktuuriteenuseid. Levira  klientidele mõeldud serverimajutuskeskus on üks Balti riikide suurimaid ja see vastab kõrgeimatele turva- ja töökindlusnõuetele. Levira on kõrget teenustaset ja turvalisust eeldavate missioonikriitiliste infrastruktuuriteenuste osutaja ning ettevõtte lahendused keskenduvad kliendi vajadustele ja on integreeritud kliendi teenuseahelatega.

Levira on Põhja-Euroopa üks peamiseid telekanalite väljastuskeskusi ning põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator Eestis. Leviral on teletootmiseks kolm liikuvat ülekandejaama ja aerovideodroon. Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja telejaamad nagu Turner, Sony, MTG, EBU, ERR, Discovery, ATEA, Telia, Tele2, Elisa, Starman, TV3.

Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%.