TV_Tower_Tallinn_photo_by_Sergei_Zjuganov

Levira omandas Eesti ettevõtte AA-SAT ja panustab professionaalsesse satelliitsidesse

21.02.2024

Levira omandas satelliitside ettevõtte AA-SAT Professional OÜ ning tugevdab sellega enda positsiooni satelliitside valdkonnas.

„Satelliitside kiire areng teeb sellest operatiivside ja  IT-süsteemide varuühenduste olulise komponendi. Seetõttu suunab Levira pilgu kosmosesse, et arendada lisaks maapealsetele ühendustele satelliitsidet ning pakkuda klientidele lahendusi, mis aitavad tagada katkematuid sideühendusi,“ ütles Levira juhatuse esimees Tiit Tammiste.

„Levira on tunnustatud maapealsete TV-, raadio- ja sideühenduste pakkuja ning AA-SAT Professionali kogemuse ja pädevuse liitmine Eesti juhtiva tehnoloogiaettevõttega on väga positiivne areng,“ ütles AA-SAT Professionali asutaja ja juhatuse liige Karmo Poom.

Tammiste lisas, et satelliittehnoloogia sobitub hästi Levira tehnoloogilisse portfelli, mis omakorda annab head lisaväärtust nii tänastele Levira kui ka AA-SAT-i klientidele. Tema sõnul teevad kosmosetehnoloogia uued tegijad nagu Starlink ja Oneweb madalorbiidi satelliitide sideteenuse taskukohaseks. „Seadmed on üha väiksemad ning nende andmemahud on mobiilsidega võrreldavad,“ märkis Tammiste.

AA-SAT Professional alustas tegevust 1997. aastal ning ettevõte osutab satelliit- ja raadioside  teenuseid. AA-SAT pakub televisiooni-, kõneside- ja internetiühendusi koostöös maailma juhtivate tootjate ning teenuspakkujatega. Paljud projektid on olnud merel kasutatava satelliitinterneti ning satelliit-TV-ga. AA-SAT on osalenud ka Eesti Vabariigi valitsuse ning kaitseväe sidelahenduste väljatöötamisel ja rakendamisel.

Lisainfo:
Tiit Tammiste
Juhatuse esimees
E-post: tiit.tammiste@levira.com
https://levira.com

 

Levira

AS Levira edastab meediat Eestis ja maailmas. Levira toodab telesisu, aitab meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning hoolitseb selle eest, et programmid oleksid eetris 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas.

Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator ja omab Eesti üht suuremat andmekeskust.

Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad.

Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%.