Levira müügitulu kasvas 2017. aastal ligi 11 miljoni euroni

05.04.2018

Digiteenuste ettevõtte Levira AS-i konsolideeritud müügitulu oli 2017. aastal 10,9 miljonit eurot ning ärikasum (EBITDA) kasvas 20% 3,6 miljoni euroni. Levira investeeringud ulatusid mullu 1,9 miljoni euroni, millest suur osa paigutati kõrgtehnoloogiliste teenuste arendamisse. Levira nõukogu kinnitas majandustulemused eilsel koosolekul.

„Levira omandab üha rohkem kaasaegse tehnoloogiaettevõtte näo, mida kinnitab eelmise aasta majandustegevuse kokkuvõte. Müügitulu suurenes eelnenud aastaga võrreldes kolm protsenti ning jõulist kasvu näitasid ettevõtte IT-teenuste ja teletootmise ärisuund, mis kasvasid vastavalt 46 protsenti ning 30 protsenti. Häid tulemusi näitasid ka võrgu- ja meediateenused,“ ütles Levira juhatuse esimees Tiit Tammiste.

Tammiste sõnul tõi 2017. aasta kaasa suurema teenusevaliku, tihedamad koostöösuhted partneritega ning klientide süveneva usalduse. „Oleme tugev partner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad vajalike lahenduste pakkumiseks kaasata professionaalset teenusepakkujat,“ lisas Tammiste.

Levira sisenes 2017. aastal asjade interneti (IoT) turule ning sõlmitud kliendilepingutest moodustavad põhilise osa kauglugemislahendused. Meediateenuste osas õnnestus Leviral leida nii uusi kliente kui ka kasvatada olemasolevate klientide teenuste mahtu. Uus teletootmise ülekandejaam on aidanud Leviral senisest märksa paremini kanda kinnitada Skandinaavias.

Levira eksporditeenuste maht moodustas 27% tuludest ning välisturgudest olid suurema osakaaluga Suurbritannia, Rootsi ja Läti.

Levira 2016. aasta müügitulu ja ärikasum (EBITDA) olid vastavalt 10,6 miljonit eurot ja 3 miljonit eurot.

Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF vastavalt 51- ja 49-protsendilise osalusega.

 

Levira

Digiteenuste ettevõte AS Levira on tehnoloogiapartner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad vajalike lahenduste pakkumiseks kaasata professionaalset teenusepakkujat.

Levira on üks suurimaid sõltumatuid telekanalite väljastuskeskusi Põhja-Euroopas. Aitame nii kohalikel kui ka rahvusvahelistel meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning hoolitseme selle eest, et programmid oleksid eetris 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas. Samuti viime need programmid vaatajateni Baltikumis, Skandinaavias ja Euroopas, aga ka Türgis ja Araabia Ühendemiraatides. 

Teletootmises tegutseme aktiivselt Baltikumi ja Skandinaavia turul, olles näiteks Läti turuliidrid. Leviral on teletootmiseks kolm liikuvat ülekandejaama.

Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator. Haldame Eesti ainsat ringhäälinguvõrku ning pakume 22 saatemastist koosnevat võrku. Meie mastivõrgu eelis on ilmastikust ja võrguriketest sõltumatu elektritoide ning mitme operaatori ühendused.

Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad nagu ERR, Eesti Meedia, TV3, Sony, MTG, EBU, Discovery, ATEA, samuti suuremad telekommunikatsiooniettevõtted nagu Telia, Tele2, Elisa, Starman.

Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%.