Levira masti paigaldatud otsekaamera näitab Tartut linnulennult

22.04.2022

AS Levira paigaldas Tartu teleteenuste mastile SkyView kaamera, mis näitab 148 meetri kõrguselt vaadet ülikoolilinnale. Otseülekannet saab vaadata siin: https://levira.ee/skyview/.

SkyView projekti raames pakub Levira neljast Eesti kohast otsülekandeid, tehes seda kaameratega, mis on paigaldatud ettevõtte kõige kõrgematele teleteenuste mastidele, teatas Levira.

„Mastidest avanevad panoraamvaated on osutunud populaarseks. Seda kas põhjusel, et vaadata sealseid ilmaolusid või lihtsalt heita pilk ümbruskonnale. Leviral on edaspidi kavas projektiga jätkata, et pakkuda veel vaateid Eestist,“ ütles Levira tehnoloogia- ja IT direktor Kristo Kaasan.

Esimesena alustas aastavahetusel 2019-2020 tööd Tallinna teletornis 278 meetri kõrgusel olev panoraamkaamera. Seejärel paigaldas ettevõte kaamera 226 meetri kõrgusele Kohtla-Nõmme saatejaama masti ning mullu oktoobris alustas 150 meetri kõrguselt kaamera Pärnus.

SkyView kaameraid kasutades ja kaasates tulevikus tehisintelligenti on võimalik avastada metsatulekahjusid, aidata sünoptikutel kiirelt saada ülevaadet Eesti ilmastikust ja erapilootidel ohutult õhku tõusta, teades et sihtkohas on maandumiseks sobilik ilm.

Levira

Digiteenuste ettevõte AS Levira on tehnoloogiapartner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad vajalike lahenduste pakkumiseks kaasata professionaalset teenusepakkujat. Levira toodab telesisu, aitab meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning hoolitseb selle eest, et programmid oleksid eetris 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas.

Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator ja omab Eesti üht suuremat andmekeskust.

Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad.

Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%.