Levira loodab sügiseks katta robotkaameratega terve Eesti

21.06.2019

Digiteenuste ettevõte Levira arendab aktiivselt tehisintellekti valdkonna teenuseid ning kavatseb sügiseks katta robotkaameratega suuremad spordisaalid üle Eesti.

Mõned kuud tagasi sõlmisid telekomiettevõte Telia ja digiteenuste ettevõte Levira lepingu, et toota kõrgtehnoloogilisi teleülekandeid spordi ja meelelahutuse vallas, mis jõuavad televaatajateni Telia LIVE kanali vahendusel. Robotkaameratel põhinev koostöö on olnud edukas ning innustanud mitmeid spordikeskuseid innovatiivse lahendusega liituma.

Praeguseks on tehisintellektiga kaamerate projektile andnud positiivset vastukaja Tallinnas asuvad Audentese ja Kalevi spordihall ning Keilas, Raplas, Kohilas, Rakveres, Tartus, Paides, Tormas ja Võrus asuvad spordikeskused ning Levira ambitsiooniks on katta robotkaameratega kogu Eesti.

,,Levira eesmärgiks on alati olnud lisaks kvaliteetsele teenusele pakkuda oma klientidele ka innovaatilisi lahendusi. Tehisintellekti abil töötav robotkaamerate lahendus on just seda ning Leviral on rõõm, et koostööpartnerite huvi on aina kasvamas. Sügiseks on meie ambitsioon paigaldadaüle Eesti  vähemalt 15  kaamerat, et tuua vaatajateni põnevad spordielamused igast Eestimaa otsast,“ selgitas Levira meediateenuste arendusjuht Martti Kinkar.

„Robotkaamerate paigaldamine lubab meil tulevikus pakkuda klientidele lisavõimalusi ja edastada meie võistkondade mänge. Populaarsemad spordialad, kus kasutaksime kaameraid, on korvpall, võrkpall, saalihoki ja saalijalgpall ehk futsal. Publikuks ootame praegusi ja uusi fänne, kellel ei ole võimalik saali jõuda, kuid kes sooviksid sellegipoolest mängudele kaasa elada,“ ütles Eesti Maaülikooli Spordiklubi müügi- ja teenindusjuht Anett Nurm.

“Tänapäeva spordis on videoanalüüsil väga tähtis roll, seega võiks Levira kaamera olla suur lisandväärtus erinevatele spordiklubidele. Rakvere Spordihallis on tänasel hetkel kõige populaarsemad spordialad korv- ja võrkpall ning eeldatavasti on nende alade meistriliiga mängudelt on kavas ka esimesed otseülekanded. Spordisõpradel üle Eesti on põhjust rõõmustamiseks, ” lisas Rakvere Spordikeskuse direktor Siim Tuus.

Spordiülekannete puhul jälgib tehisintellekt palli ja mängijate liikumist ning valib automaatselt välja põnevamad kordused, mida spordisõber näha tahab. Robotülekannete vallas on Levira tehnoloogiapartner Pixellot.

Levira

Digiteenuste ettevõte AS Levira on tehnoloogiapartner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad vajalike lahenduste pakkumiseks kaasata professionaalset teenusepakkujat. Levira toodab telesisu, aitab meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning hoolitseb selle eest, et programmid oleksid eetris 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas.

Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator ja omab Eesti üht suuremat andmekeskust.

Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad.

Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%.