Levira kutsub rahvusvahelisi telekanaleid Eestisse

02.05.2019

Digiteenuste ettevõte Levira jätkab Londonis toimuval seminaril Eesti võimaluste tutvustamist rahvusvahelistele teleteenuste pakkujatele. Täna toimuv üritus on jätk aasta tagasi toimunud seminarile, kus Eesti esindajad tutvustasid kohalikele telekanalitele siinseid nutikaid lahendusi ning võimalusi Brexiti-järgsel meediamaastikul tekkivate probleemide lahendamiseks, teatas Levira.

,,Brexit puudutab pea 1200 Suurbritannia telekanalit, mis peavad teenuste vaba liikumise huvides omandama EL-i turule sobiva litsentsi. Eesti eeliseks on vähene bürokraatia, hea digikeskkond ja soodsad litsentsitasud, millele lisaks on Leviral kaasaegne telekanalite väljastuskeskus ning üleeuroopaline meedia jaotusvõrk. Kõigi nende asjaolude koostöö teeb Eestist soodsa tegutsemiskeskkonna,’’ selgitas Levira meediateenuste arendusjuht Martti Kinkar.

Aasta tagasi toimunud üritusega kombiti kohalike ettevõtete huvi Eesti vastu, kuivõrd koostöövõimalusi on telekompaniidele pakkunud ka Iirimaa, Holland ja Luksemburg. Projekti õnnestumise nimel on Levira aasta vältel teinud koostööd Eesti valitsusega, eesmärgiks rahvusvahelistele ettevõtetele litsentsilepingute pakkumine Eesti poolt.

Levira juhatuse esimehe Tiit Tammiste sõnul ei ole projekti õnnestumine ainuüksi Levira huvides ning aitaks edendada kogu Eesti majandust. ,,Edukas koostöö tipptasemel telekanalitega aitaks luua uusi töökohti ning avaks Eesti filmi- ja meediasektorile rohkelt uusi võimalusi,´´ selgitas Tammiste.

Seminari avab Eesti suursaadik Ühendkuningriigis Tiina Intelmann. Levira ja suursaatkonna koostöös korraldatav seminar pakub ringhäälinguorganisatsioonidele asjakohast teavet Eesti kasutamisest Brexiti-järgse Euroopa Liidu baasina. Ettekanded teevad Mati Kaalep Kultuuriministeeriumist, Simon Spanswick Rahvusvahelisest Ringhäälinguettevõtete Liidust (AIB) ning Tiit Tammiste Levirast.

Ühendkuningriigi EL-ist lahkumine mõjutab nende ettevõtete litsentse, kes edastavad kohalikke telekanaleid EL-i riikidesse Suurbritannia Ofcomi litsentsiga. Ofcom on hetkel juhtiv EL-i telelitsentside väljastaja ning analüütikute hinnangul peab Brexiti tõttu kokku üle 1000 telekanali omandama uue EL-i litsentsi.

Levira

Digiteenuste ettevõte AS Levira on tehnoloogiapartner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad vajalike lahenduste pakkumiseks kaasata professionaalset teenusepakkujat. 

Levira on üks suurimaid sõltumatuid telekanalite väljastuskeskusi Põhja-Euroopas. Aitame nii kohalikel kui ka rahvusvahelistel meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning hoolitseme selle eest, et programmid oleksid eetris 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas. Samuti viime need programmid vaatajateni Baltikumis, Skandinaavias ja Euroopas, aga ka Türgis ja Araabia Ühendemiraatides.

Teletootmises tegutseme aktiivselt Baltikumi ja Skandinaavia turul, olles näiteks Läti turuliidrid. Leviral on teletootmiseks kolm liikuvat ülekandejaama.

Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator. Haldame Eesti ainsat ringhäälinguvõrku ning pakume 22 saatemastist koosnevat kõrgeimatele käitlusnõuetele vastavat võrku.

Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad nagu ERR, Eesti Meedia, All Media Eesti, Sony, EBU, Discovery, ATEA, samuti suuremad telekommunikatsiooniettevõtted nagu Telia, Tele2 ja Elisa. 

Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%.