Levira kahekordistas aastaga serverikeskuste mahtu

28.11.2023

Levira avas teisipäeval oma teise serverikeskuse Tallinnas, mis kasvatab koos novembri alguses Tartus avatud keskusega nende mahu kahekordseks.

„Rajasime Betooni tänavale uue keskuse, kuna Tallinna teletorni serverikeskuse mahtu ei olnud enam võimalik kasvatada,“ märkis Levira IT-teenuste juht Margus Uustalu. „Uus keskus pakub olemasolevatele klientidele sama teenustelepingu raames täiendavat andmete varundamist. Lisaks lubab suurenenud võimsus pakkuda serverimajutust nii kohalikele kui ka välismaistele uutele klientidele.“

Käesoleva aasta lõpuks on Levira serverikeskuste pind võrreldes mullusega kasvanud kaks korda, ligikaudu 2000 ruutmeetrini. „Serverimajutuskappide maht kasvab ligi 2,5 korda ning juba tänaseks oleme lepingute ja broneeringutega katnud peaaegu 75% pakutavast serveriressursist,“ märkis Uustalu.

Lisaks serverikeskuste mahu kasvatamisele tegeleb Levira Uustalu sõnul aktiivselt ka kliendibaasi suurendamisega. „Praeguseks on Levira IT-teenused oma partneriks valinud kolm korda rohkem uusi kliente kui eelneval aastal,“ ütles ta.

Betooni tänava serverikeskuse võimsuseks on planeeritud 700 kW, ühe serverikapi võimsus on 5–7 kW. Serverite töötamisel tekkivat jääksoojust hakatakse kasutama hoone kütmiseks, sest üks keskmine server toodab umbes 350 W soojusenergiat. Keskuse ruumides on uuenduslik gaaskustutussüsteem.

„Kuna Levira suudab serverimajutust pakkuda kolmes asukohas, siis peavad kliendid suureks plussiks, et meie serverid ei asu ainuüksi Tallinnas või Harjumaal. See parandab teenuse toimepidevust, mida küberturbe kõrval kõrgelt hinnatakse,“ lisas Uustalu.

Serveriteenuse klientidena näeb Levira tehnoloogiafirmasid, finantsettevõtteid, info- ja telekommunikatsiooniettevõtteid, õppe- ja teadusasutusi ning teisi organisatsioone, kes vajavad kvaliteetse, turvalise ja suure võimekusega  andmekeskuse teenuseid.

 

Lisainfo:
Margus Uustalu
Levira IT-teenuste direktor
margus.uustalu@levira.com

 

Levira

AS Levira on tehnoloogiapartner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad vajalike lahenduste pakkumiseks kaasata professionaalset teenusepakkujat. Levira toodab telesisu, aitab meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning hoolitseb selle eest, et programmid oleksid eetris 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas.

Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator ja omab Eesti üht suuremat andmekeskust.

Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad.

Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%. Lisainfo www.levira.com.