Levira ja Sigfoxi koostöö kiirendab asjade interneti levikut Eestis

14.02.2018

Connected Baltics OÜ ja AS Levira võimaldavad nüüd sadadele tuhandetele nutiseadmetele üle Eesti otseühendust, kasutades Sigfoxi Low Power Wide Area Network tehnoloogiat. Nimetatud tehnoloogia pakub klientidele energia- ja kulutõhusat asjade interneti (IoT) ühendust.

Maailma juhtiva asjade interneti ühenduste pakkuja Sigfoxi operaator Connected Baltics ja Eesti digiteenuste osutaja Levira alustasid koostööd asjade interneti vallas, et kasutada Sigfoxi kommunikatsioonilahendusi Levira asjade interneti teenustes.

Koostöö kaudu on Levira  klientide käsutuses Sigfoxi ulatuslik leviala, hõlbus isehäälestumise funktsioon, turvaline liitumine ja madalad liitumistasud, seda nii Eesti kui ka enam kui 40 riigi miljonini ulatuvate asjade interneti seadme puhul.

Sigfoxi tehnoloogia võimaldab miljonitele nutiseadmetele otseühendust, pakkudes kõige energia- ja kulutõhusamat ühenduste lahendust turul. Tänu vähesele andmevahetusele peavad ühendatud seadmete akud vastu aastaid või isegi terve kümnendi ning kõike seda tehakse madalate kulude, sujuva ühenduvuse ning turvalise pilveintegratsiooniga.

„Sigfoxi ühendused võimaldavad Leviral pakkuda spetsiaalselt väljatöötatud asjade interneti lahendusi võrgus, mida arendatakse järk-järgult koostöös asjade interneti klientidega, et see vastaks nende vajadustele. Sigfoxi globaalne asjade interneti ökosüsteem on suureks täienduseks Levira asjade interneti ühenduste tehnoloogiale ja strateegiale,“ ütles Levira võrguteenuste direktor Meelis Anton.

„Meil on Leviraga alustatud koostöö üle hea meel. Meie jaoks on see ideaalne võimalus, kuna ka Levira käitab kõrgeimale turvalisuse ja töökindluse standardile vastavaid andmekeskusi ning koos Sigfoxi tehnoloogiaga saame Eesti turul pakkuda kvaliteetseid ja turvalisi asjade interneti lahendusi,“ ütles ettevõtte Connected Baltics tegevdirektor ja asutaja Kushtrim Xhakli.

Sigfoxi ühenduste abil  kiirendab Levira asjade interneti lahenduste arengut Eestis, muutes asjade interneti projektide kasutamise ja skaleerimise klientidele lihtsaks.

Connected Baltics OÜ

SIGFOXi operaatorina on Connected Baltics esimene üleriigiline asjade interneti operaator Eestis, kes võttis kasutusele ja müüb SIGFOXi asjade interneti ühenduste lahendusi ning võimaldab miljonitel ühendatud seadmetel saata lühiteateid energia- ja kulutõhusal viisil. Rohkem informatsiooni saab www.connectedbaltics.com ja www.sigfox.com. Jälgi ettevõtet Twitteris, Facebookis ja Youtube’is.

Levira

Digiteenuste ettevõte Levira osutab pilve-, meedia- ja infrastruktuuriteenuseid. Levira  klientidele mõeldud serverimajutuskeskus on üks Balti riikide suurimaid ja see vastab kõrgeimatele turva- ja töökindlusnõuetele. Levira on kõrget teenustaset ja turvalisust eeldavate missioonikriitiliste infrastruktuuriteenuste osutaja.