Levira investeeris 2016. aastal 3,6 miljonit eurot, müügitulu ulatus 10,6 miljoni euroni

21.04.2017

Digiteenuste ettevõtte Levira AS-i 2016. aasta konsolideeritud müügitulu oli 10,6 miljonit eurot ning puhaskasum ligi 437 000 eurot. Levira investeeris 2016. aastal 3,6 miljonit eurot ehk 2,4 korda rohkem kui sellele eelnenud majandusaastal.

Levira müügitulu vähenes aastaarvestuses 3,9 protsenti ning puhaskasum kasvas 15,6 protsenti. Levira 2015. aasta müügitulu ja kasum olid vastavalt ligi 8,4 miljonit eurot ja 228 000 eurot, kuid siis oli tegu üheksakuulise majandusaastaga.

„Levira investeeringute suhe müügitulusse tõusis 2015. aasta 17,6 protsendilt 34,1 protsendile. Suuremate investeeringutena võttis Levira mullu kasutusele Balti riikide kaasaegseima teleülekannete välitootmisjaama, andis käiku pilveteenuste uue andmekeskuse ning arendas pilveplatvormi, mis kõik on ettevõtte tuleviku mõttes suure potentsiaaliga valdkonnad,“ kommenteeris Levira juhatuse esimees Tiit Tammiste.

Tammiste sõnul näitasid juba mullu müügitulu kasvu pilveteenused. „Levira tegevusfookus liigubki pilveteenuste arendamisele ning teistele infotehnoloogilistele lahendustele. Eelmise aasta lõpus avatud andmekeskuses pakub Levira klientidele majutusteenust ning kuni 100 Gb andmesideühendust viielt erinevalt sideoperaatorilt,“ ütles Tammiste.

Võrguteenuste valdkonnas siseneb ettevõte tänavu jõulisemalt asjade interneti turule, kus Levira hakkab pakkuma praktilisi lahendusi ettevõtete äritegevuse ja inimeste igapäevaelu paremaks korraldamiseks. „Tulime IoT turule n-ö targa investeeringu põhimõttel ehk ehitame võrku konkreetsetele klientidele, kes on koheselt valmis IoT võimalusi kasutama,“ lisas Tammiste.

Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF vastavalt 51- ja 49-protsendilise osalusega. 

Levira

Digiteenuste ettevõte Levira osutab pilve-, meedia- ja ringhäälingu infrastruktuuriteenuseid. Levira  klientidele mõeldud serverimajutuskeskus on üks Balti riikide suurimaid ja see vastab kõrgeimatele turva- ja töökindlusnõuetele. Levira on kõrget teenustaset ja turvalisust eeldavate missioonikriitiliste infrastruktuuriteenuste osutaja ning ettevõtte lahendused keskenduvad kliendi vajadustele ja on integreeritud kliendi teenuseahelatega.

Levira on Põhja-Euroopa üks peamiseid telekanalite väljastuskeskusi ning põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator Eestis. Leviral on teletootmiseks kolm liikuvat ülekandejaama ja aerovideodroon. Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja telejaamad nagu Turner, Sony, MTG, EBU, ERR, Discovery, ATEA, TeliaSonera, Tele2, Elisa, Starman, TV3.

Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%. Levira konsolideerimisgrupi koosseisu kuuluvad konsolideeriva üksusena AS Levira ning konsolideeritavate üksustena SA Tallinna Teletorn, Eesti Digitaalringhäälingu OÜ ja Levira Central Europe s.r.o.