Levira innovatsiooni- ja arendusdirektorina alustas tööd Martti Kinkar

22.08.2019

Tänasest töötab AS-i Levira innovatsiooni- ja arendusdirektori ja juhtkonna liikmena Martti Kinkar, kes seni oli ettevõtte meediateenuste arendusjuht.

„Leviras töötatud kahe aasta jooksul on Martti Kinkar algatanud ja ellu viinud mitmeid silmapaistvaid projekte, millest võib nimetada interaktiivse telekogemuse pakkumist koostöös ettevõttega Votemo, automatiseeritud spordiülekannete projekti Eesti spordihallides, Brexiti tõttu uusi EL-i litsentse vajavate rahvusvaheliste telekanalite Eestisse meelitamist ja palju muud. Oma kogemuse, energia ja sihikindlusega sobib Martti väga hästi suunama Levira edasist arengut,“ ütles AS-i Levira juhatuse esimees Tiit Tammiste.

„Levira järgmise arengusuunana näen teenuste veel suuremat rahvusvahelistumist, mille osas on ettevõte teinud juba mitmeid edusamme. Kindlasti soovime klientidele pakkuda laiemat teenustevalikut, kui senine telekanalite väljastamine ja levitamine. Konkurents turul hoogustub ja meediasektor muutub väga kiirelt, nii et peame käima muutustega kaasas ja aitama oma kliente. Tehnoloogilise taseme ja oskusteabe poolest on Leviral kõik eeldused pakkuda oma teenusteportfelli klientidele Eestis ja mujal,“ märkis Martti Kinkar.

Enne Levirat töötas Kinkar seitse aastat telekomioperaatoris Tele2, millest viimased neli aastat lisaväärtusteenuste juhina ning enne seda tootejuhi ning äriklientide müügijuhina. Estonian Business Schoolis ettevõtluse ja ärijuhtimise eriala lõpetanud Kinkar on töötanud ka kindlustussektoris.

Levira

Digiteenuste ettevõte AS Levira on tehnoloogiapartner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad vajalike lahenduste pakkumiseks kaasata professionaalset teenusepakkujat. Levira toodab telesisu, aitab meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning hoolitseb selle eest, et programmid oleksid eetris 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas.

Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator ja omab Eesti üht suuremat andmekeskust.

Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad.

Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%.