Levira avas Tartus andmekeskuse

01.11.2023

Levira avas 1. novembril Tartus Soinaste masti juures andmekeskuse, kus hakatakse kohalikele klientidele pakkuma serveriteenust.

„Tartusse rajatud andmekeskus on ettevõtte esimene Lõuna-Eestis. Serveriteenuse klientidena näeme tehnoloogiafirmasid, finantsettevõtteid, info- ja telekommunikatsiooniettevõtteid, õppe- ja teadusasutusi ning teisi organisatsioone, kes vajavad kvaliteetse, turvalise ja suure võimekusega  andmekeskuse teenuseid,” ütles Levira IT-teenuste direktor Margus Uustalu.

Uustalu sõnul loob Levira Tartu andmekeskuse avamisega Eesti turule võimaluse, kus ühe teenuslepinguga on tänu mitmele erinevale andmekeskusele maandatud äriklientide IT-riskid. „Levira on serveriteenuseid pakkunud ligi seitse aastat ning Tartu andmekeskus on meil juba kolmas. Esimese avasime Tallinna teletorni maa-alusel korrusel ning teine asub Tallinnas Betooni tänaval. ISO27701 standardile vastavad Levira andmekeskused asuvad kokku ligi 2000 ruutmeetril ja kasutavad roheenergiat ,“ lisas Uustalu. Tegemist on kõige uuema serveriruumiga Tartus ning klient saab seal valida endale sobiva sideoperaatori. Andmekeskuse ehitas välja A-Kaabel.

Lisainfo:
Margus Uustalu
Levira IT-teenuste direktor
margus.uustalu@levira.com

 

Levira

AS Levira on tehnoloogiapartner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad vajalike lahenduste pakkumiseks kaasata professionaalset teenusepakkujat. Levira toodab telesisu, aitab meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning hoolitseb selle eest, et programmid oleksid eetris 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas.

Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator ja omab Eesti üht suuremat andmekeskust.

Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad.

Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%. Lisainfo www.levira.com.