Levira asjade interneti juht Meelis Anton sai ettevõtte juhatuse liikmeks

13.04.2018

Digiteenuste ettevõtte Levira AS-i uus juhatuse liige on Meelis Anton, kes ühtlasi juhib Levira võrguteenuste valdkonda.  

„Tõstan esile Meelise rahvusvahelist kogemustepagasit ning tema tõhusat panus Levira võrguteenuste arendamisse koos oma tiimiga. Heaks näiteks on asjade internet (IoT), mille pakkumist alustas Levira eelmisel aastal ning kus nüüdseks oleme jõudnud paljude koostöölepinguteni,“ ütles Levira juhatuse esimees Tiit Tammiste.

Eelmise aasta alguses Levira võrguteenuseid juhtima asunud Meelis Anton märkis, et Leviras käib töö eesmärgiga muuta Levira digiteenuste vallas tehnoloogiast sõltuvate ettevõtete juhtivaks koostööpartneriks Eestis ja kaugemal. „Võrguteenuste osas näen suurt tulevikupotentsiaali nimelt IoT-s ning lahenduste vallas on värskeim näide nutikirjakastide pilootprojekt Omnivaga, mis võimaldab postiettevõttel reaalajas jälgida infot sisestatud kirjade koguse ning kirjakasti tühjendamiste kohta.“

Tartu Ülikoolis turundust õppinud ja Estonian Business Schoolist rahvusvahelise turunduse magistrikraadi omandanud Meelis Anton on enne Levirat töötanud Ericssoni Austria ja Eesti üksustes ning varem Eesti Postis ja Cyberneticas.

Lisaks Tammistele ja Antonile kuuluvad Levira juhatusse meediateenuste direktor Indrek Lepp ning finantsdirektor Taavi Tapner.

Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF vastavalt 51- ja 49-protsendilise osalusega.

Levira

Digiteenuste ettevõte AS Levira on tehnoloogiapartner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad vajalike lahenduste pakkumiseks kaasata professionaalset teenusepakkujat.

Levira on üks suurimaid sõltumatuid telekanalite väljastuskeskusi Põhja-Euroopas. Aitame nii kohalikel kui ka rahvusvahelistel meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning hoolitseme selle eest, et programmid oleksid eetris 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas. Samuti viime need programmid vaatajateni Baltikumis, Skandinaavias ja Euroopas, aga ka Türgis ja Araabia Ühendemiraatides. 

Teletootmises tegutseme aktiivselt Baltikumi ja Skandinaavia turul, olles näiteks Läti turuliidrid. Leviral on teletootmiseks kolm liikuvat ülekandejaama.

Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator. Haldame Eesti ainsat ringhäälinguvõrku ning pakume 22 saatemastist koosnevat kõrgeimatele käitlusnõuetele vastavat võrku.

Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad nagu ERR, Eesti Meedia, All Media Eesti, Sony, EBU, Discovery, ATEA, samuti suuremad telekommunikatsiooniettevõtted nagu Telia, Tele2 ja Elisa.

Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%.