Kristo Kaasan asus Levira tehnoloogia- ja IT-direktori ametisse

02.07.2018

Alates 1. juulist on digiteenuste ettevõtte AS Levira tehnoloogia- ja IT-direktor Kristo Kaasan, kes seni töötas ettevõtte IT-juhina.

”Levira on viimastel aastatel ärilises mõttes palju muutunud ja viib läbi teenuste ulatuslikku digitaliseerimist. Meie teenused sõltuvad üha rohkem IT-st ning Kristo IT taust aitab Levira arengule hästi kaasa,“ ütles Levira juhatuse esimees Tiit Tammiste.

„Levira on muutunud kaasaegseks digiteenuste ettevõtteks, kus tehnoloogia mängib suurt rolli nii telepildi tootmises kui ka andmekeskuse käitamisel. Oma era- ja avaliku sektori kogemusega soovin aidata kaasa Levira konkurentsivõime tõstmisele ning usun, et kasuks tuleb minu huvi raadioside vastu, kuna olen ise raadioamatöör,“ sõnas Levira tehnoloogia- ja IT-direktor Kristo Kaasan.

Enne Leviraga liitumist töötas Kaasan aastatel 2013–2018 Eesti välisministeeriumi infotehnoloogia osakonna peadirektorina ning enne seda kolm aastat julgeoleku- ja haldustalituse juhina Eesti esinduses EL-i juures Brüsselis. Varasema töökogemuse hulka kuuluvad eri ametid samuti välisministeeriumis.

Kaasan on lõpetanud Tallinna Ülikooli ärijuhtimise magistriõppe IT-juhtimise alal ning IT Kolledži IT-süsteemide administreerimise alal.

Levira

Digiteenuste ettevõte AS Levira on tehnoloogiapartner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad vajalike lahenduste pakkumiseks kaasata professionaalset teenusepakkujat.

Levira on üks suurimaid sõltumatuid telekanalite väljastuskeskusi Põhja-Euroopas. Aitame nii kohalikel kui ka rahvusvahelistel meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning hoolitseme selle eest, et programmid oleksid eetris 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas. Samuti viime need programmid vaatajateni Baltikumis, Skandinaavias ja Euroopas.

Teletootmises tegutseme aktiivselt Baltikumi ja Skandinaavia turul, olles näiteks Läti turuliidrid. Leviral on teletootmiseks kolm liikuvat ülekandejaama.

Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator. Haldame Eesti ainsat ringhäälinguvõrku ning pakume 22 saatemastist koosnevat kõrgeimatele käitlusnõuetele vastavat võrku.

Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad nagu ERR, Eesti Meedia, All Media Eesti, Sony, EBU, Discovery, ATEA, samuti suuremad telekommunikatsiooniettevõtted nagu Telia, Tele2 ja Elisa.

Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%.