Koroonapausilt naasvad Eesti korvpalliliigad jõuavad otsepildis sport.television.ee portaali

10.02.2021

Levira veebiülekannete portaal sport.television.ee näitab alates 12. veebruarist jälle Eesti korvpalliliigade mänge, mis jätkuvad peale kahekuulist COVID-19 piirangutest tulenenud võistluspausi. Ühtlasi muutuvad kõik portaali korvpalliülekanded tasuliseks.

Esimene mäng on reedel, 12. veebruaril kell 19.00, mil meeste Saku I liigas kohtuvad Tartu Kalev/Estiko ja Keila Korvpallikool. Lisaks otseülekandele saab mängu seitse päeva järele vaadata, teatas Levira.

„Eesti korvpalli jaoks on oluline ajaga kaasas käia ning olla lisaks meistriliigale otsepildis nähtav ka teistes võistlussarjades. Fännidel ja lapsevanematel on selge ootus, et nii madalamate liigade kui noorte meistrivõistluste mänge oleks võimalik veebis jälgida. Eriti oluline on see tänasel piirangute ajal. Meil on hea meel, et kogukondadel on Levira platvormi näol olemas võimalus oma võistkondadele kaasa elada ja neid toetada,“ sõnas Eesti Korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi.

„Korvpalliülekanded on spordiportaalis väga populaarsed ning seetõttu pakub Levira koos partneritega videopilti mitme Eesti liiga mängudelt. Spordihuvilised hindavad väga võimalust jälgida Eesti eri liigasid, seda lisaks tipptasemel mängudele VTB Ühisliigas. Nii saavad fännid avaldada kahel moel toetust Eesti spordile: võistlusi vaadates ning piletiraha kaudu sporti toetades,“ ütles Levira meediateenuste müügijuht Edgar Põhjamets.

Lisaks BC Kalev/Cramo mängudele VTB Ühisliigas ja Eesti liigakorvpallile saab portaalis sport.television.ee vaadata saalihoki täiskasvanute- ning noorteliigade matše, samuti ülekandeid Eesti naiste ja meeste võrkpalli esiliiga mängudest. Portaal näitab ka Visma Ski Classics Pro Tour suusaülekandeid, kuhu kuulub sel hooajal üheksa osavõistlust.

Alates 12. veebruarist tuleb portaalis lunastada Eesti liigade korvpallimängudele pilet hinnaga 1,90 eurot. Mängud on hiljem ka seitse päeva järelvaadatavad. Seni tuli BC Kalev/Cramo mängude vaatamiseks VTB Ühisliigas osta üksikpilet hinnaga 5,50 eurot või toetaja pass 27,90 euroga.

Põhjamets rõhutas, et piletiraha toel garanteeritakse BC Kalev/Cramo mängudelt tipptasemel ja kommentaariga ülekanded ning kaetakse tehnilise teostuse ja ülekandeõiguste kulud. Ülejäänud tulu leiab tee tagasi ka sporti.

„Enamik portaali spordielamustest on endiselt tasuta, kuid nagu ülekannete käivitamisel mainisime on kavas edaspidi müüa pileteid kõigile võistlustele. Kohalike liigade ülekannete hinnapoliitika on vaatajasõbralik, kuna ligikaudu tund aega spordielamust maksab vähem kui tass kohvi tanklas,“ lisas Põhjamets.

Eestist tehtavad spordiülekanded valmivad Levira täisautomaatsete, tehisintellektil (AI) töötavate kaameratega. Alates 2019. aastast on Levira arendanud Eestis ainulaadset automaatkaamerate võrgustikku, mis tänaseks hõlmab juba 20 spordisaali üle Eesti ja võimaldab otse edastada kvaliteetset videopilti nii TV-ekraanil kui ka veebibrauseris. Levira plaanib kaamerate võrgustikku veelgi laiendada.

Levira

Digiteenuste ettevõte AS Levira on tehnoloogiapartner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad vajalike lahenduste pakkumiseks kaasata professionaalset teenusepakkujat. Levira toodab telesisu, aitab meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning hoolitseb selle eest, et programmid oleksid eetris 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas.

Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator ja omab Eesti üht suuremat andmekeskust.

Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad.

Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%.