ERR-i telekanalite edastamine vabalevis on taastatud

20.02.2021

Täna, 20. veebruaril kella 20 paiku alanud katkestused ERR-i telekanalite edastamisel vabalevis on likvideeritud ning ETV, ETV2 ning ETV+ on olnud alates kella 20.40st jälle kättesaadavad. Katkestused hõlmasid ka vabalevi kanaleid Elisa õhu kaudu levivas võrgus. Katkestuste põhjuseks oli telemajas asuva telepildi edastusseadme rike, teatas Levira.

ETV kanalil oli katkestus kell 19.50–20.39; ETV2 19.50–20.33 ning ETV+ 19.50–20.39. Rikke toimumisel ei käivitunud varuseade, kuid Levira tehniku sekkumise tulemusena sai vabalevi pilt taastatud. Vabalevi puhul ei olnud tegu infoturbe intsidendiga, vaid lokaalse seadme veaga.

Täna õhtul esines kella 19.50st kuni 20.33ni häireid ka Star FM raadiojaama levi Haapsalus ning mõnede Eurospordi ja Discovery kanalite edastamisel Tšehhis ja Bulgaarias, kus Levira osutab telepildi edastamise teenust.

Levira vabandab tekkinud ebamugavuste pärast.

Levira

Digiteenuste ettevõte AS Levira on tehnoloogiapartner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad vajalike lahenduste pakkumiseks kaasata professionaalset teenusepakkujat. Levira toodab telesisu, aitab meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning hoolitseb selle eest, et programmid oleksid eetris 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas.

Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator ja omab Eesti üht suuremat andmekeskust.

Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad.

Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%.