Elisa ja Levira uue põlvkonna HD telepilt levib üle terve Eesti

06.12.2019

Alates 5.detsembrist avaneb Elisa Klassik üle õhu TV-klientidel võimalus vaadata populaarsemaid Eesti telekanaleid HD-kvaliteedis. Oktoobris alustatud projekti esimene etapp oli edukas ja HD-telekanalite edastamist laiendatakse nüüdsest üle terve Eesti.

Kõrglahutusega telepilt edastatakse uuel sagedusel ja kodeeringus, mis võimaldab saata andmeid oluliselt suuremas mahus. Kanalite vaatamiseks on vaja sisseehitatud digiboksiga telerit, millel on DVB-T2 ja H.265 kodeeringu tugi ning Conaxi digimoodul. HD-kvaliteedis on nähtavad Kanal 2Kanal 11,Kanal 12TV3TV6,TV3+Sony Channel,Sony TurboFilmzone ja Filmzone+. Elisa Klassik üle õhu TV klientidele ja vabalevi televaatajatele on kättesaadavad HD kvaliteedis täiendavalt ka ETV, ETV2 ja ETV+.

„Oktoobris alustatud testperiood möödus edukalt ja klientide poolt saime väga head tagasisidet. HD-telepildi tulek oli väga oodatud antud kliendisegmendis ja koostöös Leviraga on rõõm pakkuda klientidele üle Eesti teravamaid elamusi,“ sõnas Elisa TV-teenuste valdkonna juht Silver Soomre.

Kui varasem Levira poolt üle õhu edastav telepilt on 576i resolutsioonis, siis alates tänasest edastatav uus telepilt on ligi kaks korda parema resolutsiooniga. „Üleminek HD-kvaliteedis kanalite edastusele annab vaatajatele võimaluse nautida mitu korda teravamat telepilti ning märgata ka väikseimad detaile telesaadetes või filmides,“ lisas Levira võrguteenuste juht Meelis Anton.

Elisa Klassik üle õhu TV kliendid saavad võimaluse vaadata kolmeteist telekanalit HD-kvaliteedis. Kliendid, kellel on vastava tehnilise võimekusega teler, ei pea ise midagi tegema, sest telerid leiavad uued kanalid automaatselt üles ja vastavalt tellitud TV-paketile on kanalid ka koheselt nähtavad.

Võimekus uue kodeeringuga telepilti vastu võtta on olemas suuremate kaubamärkide teleritel nagu Samsung, LG, Sony ja Philips, mis on soetatud pärast 2016. aastat. Vanemate ja vähem tuntud brändide puhul soovitame DVB-T2 ja H.265 toe olemasolu kontrollida teleri kasutusjuhendist või tootja kodulehelt.