Ekraanid Rally Estonia raja kõrval näitavad otseülekannet enam kui 30 kohas

19.07.2023

20.–23. juulini toimuvat Rally Estonia WRC etappi saavad rallifännid raja ääres ekraanidelt jälgida enam kui 30 kohas. Erinevas suuruses LED-ekraanidele edastab otsepildi Levira.

Lisaks saab ralli kiiruskatseid jälgida Eesti telekanalites TV3 ja TV3 Sport ning WRC+ All Live ülekannetes. Kokku jälgivad Rally Estonia WRC etappi sajad miljonid inimesed üle kogu maailma, teatas Levira.

„Levira toob otsepildi LED-ekraanidele, mis asuvad Tartus, Otepääl ning teistel Rally Estonia WRC etapi pealtvaatajate aladel. Osa ekraane liiguvad kiiruskatsete vaheajal ühest kohast teise, vastavalt sellele, kus on kõige põnevamad sündmused. Sel aastal on LED-ekraanid metsades ja ralli autasustamispoodiumil ning VIP- ja sponsortelkides näitavad ülekannet telerid,“ ütles Levira turundus- ja kommunikatsioonijuht Kristi Kurell-Kiiver.

Lisaks edastab Levira ametlikku ralliraadiot, mida saab kuulata Tartus sagedusel 92,9 MHz ning Valgjärvel sagedusel 102,4 MHz.

Urmo Aava, Rally Estonia direktor: „Rally Estonia ja Levira suurepärane koostöö sai alguse juba aastal 2011. Kulno Kägu ja tema tiim on alati väga professionaalsed ning avatud suhtumisega. Levira on aastate jooksul oma live-, TV- ja digitaalsete lahendustega olnud Rally Estonia jaoks väga innovaatiline ja leidlik partner. Headeks näideteks on nii meie juhtimiskeskuse tehniline lahendus, kui ka live ekraanid WRC Rally Estonia ülekannetega kiiruskatsetel, kus selleks võimekus loodud.“

„Levira suurim ülekandejaam ehk HD3 asub tänavu taas Eesti Rahva Muuseumi juures, kust see saadab Rally Estonia WRC etapi tarbeks toodetud signaalid Rahvusvahelise Autospordiliidu FIA juhtimiskeskusesse. HD3 kaudu edastatakse WRC-autode GPS-signaale, WRC TV-d ning ralli nullauto ja tankimisalade signaale. Levira koostööpartneri NEP Finlandi kasutuses on ka sel aastal Levira HD1 satelliidi jaam, millega edastatakse TV Live katsete otsepilt ERMis asuvasse WRC TV keskusesse,“ ütles Levira TV tootmise juht Kulno Kägu.

Levira on rallil WRC etapi ülekandeid tootva NEP Finlandi koostööpartner. WRC+ All Live telepildi tootmisega on otseselt seotud ka Levira satelliitside operaator ning ettevõtte satelliitside liikuv tehnika.

Lisatud foto autor: Karl Kirs.

Levira

Digiteenuste ettevõte AS Levira on tehnoloogiapartner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad vajalike lahenduste pakkumiseks kaasata professionaalset teenusepakkujat. Levira toodab telesisu, aitab meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning hoolitseb selle eest, et programmid oleksid eetris 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas.

Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator ja omab Eesti üht suuremat andmekeskust.

Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad.

Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%.