Eesti vabalevi kanalite hulka lisandus ingliskeelne Poola telekanal TVP World

29.06.2022

Alates teisipäevast, 28. juunist jõudis Eestis vabalevis eetrisse Poola avalik-õigusliku televisiooni Televizja Polska (TVP) ingliskeelne kanal TVP World. 

„Suur rõõm on näha, et vabalevisse on lisandumas veel üks rahvusvaheline uudiste- ja infokanal, mis rikastab vabalevi televaataja valikuvõimalusi,“ ütles Levira juhatuse liige Veiko Sepp.

„Poola Televisioon jätkab tegevust, mille eesmärk on levitada tõde maailma sündmustest, mis väljendub TVP Worldi käivitamises maapealses televisioonis Eestis. Tänu sellele saavad vaatajad Eestis tundma õppida Poola ja regionaalset vaatenurka olulisematele sündmustele nii Kolme mere piirkonnast kui ka mujalt maailmast, hoolitsedes selle vastavuse eest tegelikkusele ja ajaloolisele tõele, ” ütles TVP juhatuse liige Mateusz Matyszkowicz.

TVP World on TVP rahvusvaheline info- ja uudistekanal, mis alustas tööd möödunud aastal ja asendas kanali Poland In. TVP World kajastab maailmas aktuaalseid teemasid Poola vaatevinklist. Lisaks uudistele on TVP Worldi kavas saated ühiskonna, poliitika, majanduse, ajaloo ning spordi teemadel.

Eestis saab kanalit TVP World näha vabalevis üle kogu Eesti ja kanalinimekirjas asub TVP World kohal number 10.

Praegu saab vabalevis vaadata kanaleid ETV, ETV2, ETV+, Current Time (Настоящее Время), Ukraina24 ja France 24. Lisaks on hübriidTV abil võimalik näha lisakanaleid, kuulata raadiot ning Eesti Rahvusringhäälingu veebikanalit Jupiter.

Värske Turu-uuringute AS-i küsitluse põhjal on Eestis antenniga vabalevi vaatajaid 208 000. Neist 122 000 on uuema, HD-formaadi vaatajad. Vabalevi katab kogu Eesti territooriumi ning on efektiivseim meetod telepildi kohaletoomisel.

Levira

Digiteenuste ettevõte AS Levira on tehnoloogiapartner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad kaasata professionaalset teenusepakkujat, et pakkuda vajalikke lahendusi. Levira toodab telesisu, aitab meediateenuste pakkujatel telekanaleid kokku panna ning tagab saadete edastamise 24 tundi ööpäevas, 365 päeva aastas.

Levira on Eesti peamine tele- ja raadiovõrkude operaator ning haldab üht suurimat andmekeskust Eestis.

Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ning meediateenuste pakkujad.

Levira aktsionärid on 51% osalusega Eesti Vabariik ja 49% osalusega Prantsusmaa telekommunikatsioonifirma TDF.