Eesti sportmängude ülekannete valik laieneb: Levira portaali lisanduvad võrkpalli- ja hokimatšid

30.10.2020

Uues veebiülekannete portaalis sport.television.ee saab alates sellest nädalavahetusest vaadata Eesti meeste võrkpalli esiliiga ning jäähoki meistriliiga mänge. Seni on portaalis saanud vaadata korvpalli ning saalihoki täiskasvanute- ning noorteliigade matše.

“Sportlikus mõttes hea tasemega Eesti meeste võrkpalli esiliiga ülekannete jõudmine portaali on hea uudis mitte ainult võrkpalli-, vaid kõigi spordisõprade jaoks. Järgmisel sügisel Tallinnas toimuv EM-i alagrupiturniir loob fooni, millele toetudes on hea võrkpalli jalajälge Eestis suurendada ja võrkpalliliit tervitab igat sammu, mis selles suunas tehakse,” ütles Eesti Võrkpalli Liidu peasekretär Helen Veermäe.

“Koostöö Leviraga võimaldab HC Panteril jõuda nende jäähokifännideni kellel ei ole võimalik tulla jälgima kodumänge Haabersti Jäähallis. See on hea võimalus meie sponsoritele ja partneritele tutvustada oma tooteid ja teenuseid suuremale rahvahulgale,” ütles HC Panteri juhatuse liige ja Hokikooli juhataja Kaupo Kaljuste.

Võrkpalli esiliigas kohtuvad pühapäeval, 1. novembril kell 12.00 Tallinnas Sõle spordihoones Tallinna spordikool ning LotusTimber/Neemeco SK. Hokimatši peavad laupäeval, 31. oktoobril kell 18.10 Tallinnas Haabersti jäähallis HC Panter ning HC Everest Kohtla-Järve.

Avanädalavahetusel, mil kanti üle neli korvpalli- ja kaks saalihoki mängu, kogus Levira hallatav spordiportaal 5500 unikaalset külastajat. Sel nädalal näeb portaalis lisaks veel tosinkonda Eesti eri liigade korvpallimatši ning pühapäeval ühte saalihoki kohtumist.

Spordiülekanded valmivad Levira täisautomaatsete, tehisintellektil (AI) töötavate kaameratega. Alates 2019. aastast on Levira arendanud Eestis ainulaadset automaatkaamerate võrgustikku, mis tänaseks hõlmab juba 20 spordisaali üle Eesti ja võimaldab otse edastada kvaliteetset videopilti nii TV-ekraanil kui ka veebibrauseris. Levira plaanib kaamerate võrgustikku veelgi laiendada.

Selle aasta lõpuni saab portaalis sportmängude ülekandeid vaadata tasuta ning pilet rakendub uuest aastast. Piletiraha toel garanteeritakse tipptasemel, eestikeelse kommentaariga ülekanne ning kaetakse tehnilise teostuse ja ülekandeõiguste kulud. Ülejäänud tulu leiab tee tagasi ka sporti.

VTB liigas BC Kalev/Cramo mängude vaatamiseks tuleb osta pilet, mille hind on vahemikus kaks kuni 5,50 eurot. Piletitele rakendub dünaamiline hinnastamine ehk varem ostetud piletid on odavamad.

Levira

Digiteenuste ettevõte AS Levira on tehnoloogiapartner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad vajalike lahenduste pakkumiseks kaasata professionaalset teenusepakkujat. Levira toodab telesisu, aitab meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning hoolitseb selle eest, et programmid oleksid eetris 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas.

Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator ja omab Eesti üht suuremat andmekeskust.

Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad.

Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%.