6. septembri öösel on tavaantenniga vaataja telepilt häiritud

05.09.2017

Ööl vastu kolmapäeva, 6. septembrit on Kesk- ja Lõuna-Eestis häiritud tavaantenniga telerivaatamine, kuna saatjate hooldustööd tekitavad katkestusi telekanalite edastamises ajavahemikus kell 01.00 kuni 06.00. 

Kui peale hooldustöid ei ole telekanalid nähtavad, siis tuleb digiboksis või -teleris teha uus kanaliotsing ja sõltuvalt seadmest ka alg- ehk tehaseseadete taastamine. Mõnedel juhtudel võib antennisüsteem vajada ümberseadistamist. Täiendav info hooldustööde kohta on leitav Levira kodulehelt: www.levira.ee/uudised/digilevisaatjate-hooldustoo.

ZUUMtv kliendid saavad selleks juhiseid Starmani kodulehelt, kus on piltidega illustreeritud juhendid: www.starman.ee/abikeskus/seadmed/zuumtv-seadmed/luhijuhendid. Vajadusel saab pöörduda Starmani klienditeeninduse poole klienditoe telefonil 677 9900 ja e-posti aadressil klienditugi@starman.ee.

„Hooldustööde tulemusena lähevad TV-saatjad üle madalamatele, tunduvalt paremini levivatele sagedustele, mis parandab televaatajatele signaali vastuvõttu. Sageduskanalite muutus tuleneb Euroopa Komisjoni otsusest anda osa digitelevisiooni praegustest sageduskanalitest edaspidi mobiilse interneti käsutusse ning Levira on seetõttu tänavu teinud üle Eesti TV-saatjate hooldustöid,” ütles Levira võrguteenuste divisjoni direktor Meelis Anton.

Levira vabandab muudatustega kaasnevate ebamugavuste pärast.