5. aprilli öösel on telepilt Koeru saatja piirkonnas häiritud

04.04.2017

Seoses digitelevisiooni edastussageduste muutumisega toimuvad kolmapäeva, 5. aprilli öösel hooldustööd, mis toovad kaasa katkestusi peamiselt Koeru digilevisaatja töös.

5.aprilli öösel, ajavahemikul 01:00–06:00 esineb häireid tasulistel tavaantenniga vaadatavatel televisiooniteenustel üle Eesti ja Koerus kõikidel (nii tasuta kui ka tasulistel) televisiooniteenustel.

Antud digilevisaatjate hooldustöö puudutab tavaantenniga televisiooni vaatajaid, kes asuvad Koeru saatja piirkonnas. Kui peale sagedusemuudatust puudub osa teleprogrammidest, siis tuleb digiboksis või -teleris teha uus kanaliotsing ja sõltuvalt seadmest ka alg- ehk tehaseseadete taastamine. Täpsemaid juhiseid leiate seadme kasutusjuhendist.

Kui Teil on probleeme tasuliste programmide (ZUUMtv) vastuvõtuga, siis pöörduge abi saamiseks Starmani klienditeeninduse poole klienditoe telefonil 677 9900 või e-posti aadressil  klienditugi@starman.ee. Täiendav info ja illustreeritud juhend alg- ehk tehaseseadete taastamise kohta on Starmani kodulehel www.starman.ee/abikeskus/seadmed/zuumtv-seadmed/luhijuhendid.

Kui Teil on probleeme tasuta programmide (TasutaTV) vastuvõtuga, siis pöörduge abi saamiseks TasutaTV klienditoe telefonil 680 4040 või e-posti aadressil tasutatv@levira.ee.

Levira juhatuse esimehe Tiit Tammiste sõnul johtuvad muudatused Euroopa Komisjoni otsusest anda osa digitelevisiooni praegustest sageduskanalitest edaspidi mobiilse interneti käsutusse. „Televaataja jaoks on muudatused positiivsed, kuna telesaatjad lähevad üle madalamatele, tunduvalt paremini levivatele sagedustele, tänu millele signaali vastuvõtt üldjuhul paraneb,” lausus Tammiste.

Euroopa Komisjoni ettepaneku kohaselt eraldatakse 2020. aastaks mobiilse interneti teenuste jaoks 700 MHz sagedusalas (694–790 MHz) lisaressursse, kuna see sagedusala on sobivaim, et pakkuda tarbijale kvaliteetset internetiühendust olenemata tema asukohast. Alla 700 MHz jääv sagedusala (470–694 MHz) on edaspidi mõeldud eelkõige audiovisuaalteenuste osutamiseks.

Seoses Eesti üleminekuga digilevi uuele sagedusalale viib AS Levira ajavahemikus 1. märts – 27. september 2017 kümnel ööl läbi erinevate digilevisaatjate hooldustöid.

Vabandame ette muudatustega kaasnevate ebamugavuste pärast.