1. märtsist muutuvad digilevisagedused nõuavad digiboksi või teleri häälestamist

28.02.2017

Vastavalt Euroopa Komisjoni otsusele muutuvad ka Eestis digitelevisiooni sageduskanalid. Sagedusmuudatusi valmistab ette Tehnilise Järelevalve Amet. Seoses muudatustega peab ringhäälingu võrguteenuste ettevõte Levira 1. märtsist 27. septembrini 2017 kümnel ööl läbi viima erinevate digilevisaatjate hooldustööd.

Levira juhatuse esimehe Tiit Tammiste sõnul johtuvad muudatused Euroopa Komisjoni otsusest anda osa digitelevisiooni praegustest sageduskanalitest edaspidi mobiilse interneti käsutusse.

„Televaataja jaoks on muudatused positiivsed, kuna telesaatjad lähevad üle madalamatele, tunduvalt paremini levivatele sagedustele, tänu millele paraneb signaali vastuvõtt,” lausus Tammiste.

Ööl vastu 1. märtsi viiakse digilevi 59. kanali (Mux2) saatjad üle madalama sagedusega 25. edastuskanalile, kesksagedusega 506 MHz. Seoses ümberseadistustöödega võib esineda 1. märtsi öösel kella 1 ja 6 vahel häireid kõikidel (nii tasuta kui ka tasulistel) tavaantenniga vaadatavatel televisiooniteenustel.

Esimene digilevisaaatjate hooldustöö puudutab eelkõige Starmani ZuumTV vaatajaid. Kui peale sagedusemuudatust puudub ZuumTV klientidel, kes asuvad Harju, Lääne ja Rapla maakondades ning Tapa, Albu ja Paide valdades, osa teleprogrammidest, siis tuleb digiboksis või -teleris teha uus kanaliotsing ja sõltuvalt seadmest ka alg- ehk tehaseseadete taastamine. Täpsemaid juhiseid leiate seadme kasutusjuhendist.

Kui teil ei õnnestu vastuvõtjat uuele sagedusele häälestada, siis pöörduge abi saamiseks ZuumTV/ Starmani klienditoe telefonil 677 9900 või e-posti aadressil klienditugi@starman.ee.

Euroopa Komisjoni ettepaneku kohaselt eraldatakse 2020. aastaks mobiilse interneti teenuste jaoks 700 MHz sagedusalas (694–790 MHz) lisaressursse, kuna see sagedusala on sobivaim, et pakkuda tarbijale kvaliteetset internetiühendust olenemata tema asukohast. Alla 700 MHz jääv sagedusala (470–694 MHz) on edaspidi mõeldud eelkõige audiovisuaalteenuste osutamiseks.

Vabandame ette muudatustega kaasnevate ebamugavuste pärast.