Levira ja Clappy koostöö teeb e-spordi festivali ülekande interaktiivseks

19.10.2018

Digiteenuste ettevõtte Levira HD3 ülekandejaam toodab 20.oktoobril Telia TV erikanali jaoks pilti Tallinnas toimuvalt e-spordi festivalilt HyperTown ning koostöös idufirmaga Clappy muudetakse telepilt interaktiivseks.

„Levira teeb regulaarselt ülekandeid piirkonna suurüritustelt, olgu selleks rahvusvahelised spordivõistlused korvpallist rallini või siis Nordic Business Forum. HyperTowni ülekandega siseneme e-spordi maailma ning teeme esmakordselt koostööd teleülekandele särtsu lisava idufirmaga Clappy,“ ütles Levira meediateenuste arendusjuht Martti Kinkar.

„Clappy on Eesti startup, mis muudab televisiooni interaktiivseks. Live-saated saavad Clappy vahendusel oma vaatajaid reaalajas ja interaktiivselt kaasata ning igal hetkel publiku arvamust küsida. Clappy toob teleekraanile reaalajas hääletamise, kommenteerimise ning sotsiaalmeediast tuttavad emotsiooniikoonid meeleolu väljendamiseks. HyperTowni ülekandele saab publik kaasa elada veebilehel www.hypertown.tv, kus kasutatakse Clappy platvormi,” ütles Clappy kaasasutaja ja tegevjuht Dagmar Mäe.

Nädalavahetusel Saku suurhallis toimuval Baltimaade ühel suuremal e-spordi festivalil HyperTown saab tehnoloogia viimase aja tippsaavutuste abil osa erinevatest e-spordi mängudest. Lisaks turniiri ülekandele astuvad Telia TV erikanalil päeva jooksul live-stuudios üles külalised, kes tutvustavad mängude maailma. Laupäevane otseülekanne on vahemikus kell 10.00–21.30 ning saate salvestust saab hiljem vaadata kuni 22. oktoobri südaööni.

Levira tootmistiim on varem osalenud paljude ülekannete tootmisel, mille hulka kuuluvad Eesti laulu- ja tantsupeod, Nordic Business Forum, tänavused juunioride MM-võistlused suusahüpetes ja murdmaasuusatamises Otepääl, tänavune Shell Helix Rally Estonia Otepääl, Eurobasket 2015 finaalturniiri alagrupimängud Riias ning hulgaliselt teisi sündmusi.

Leviral on kokku kolm ülekandejaama, mis on varustatud HD-kaamerate ning erinevate pikkade ja lainurkobjektiividega. Kõik ülekandejaamad sobivad nii väiksemate kui ka suuremate ülekannete jaoks, alates spordisündmustest ning muudest live-üritustest ja lõpetades erinevate kontsertide, pidude ja pressikonverentsidega.

Levira

Digiteenuste ettevõte AS Levira on tehnoloogiapartner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad vajalike lahenduste pakkumiseks kaasata professionaalset teenusepakkujat.

Levira on üks suurimaid sõltumatuid telekanalite väljastuskeskusi Põhja-Euroopas. Aitame nii kohalikel kui ka rahvusvahelistel meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning hoolitseme selle eest, et programmid oleksid eetris 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas. Samuti viime need programmid vaatajateni Baltikumis, Skandinaavias ja Euroopas, aga ka Türgis ja Araabia Ühendemiraatides.

Teletootmises tegutseme aktiivselt Baltikumi ja Skandinaavia turul, olles näiteks Läti turuliidrid. Leviral on teletootmiseks kolm liikuvat ülekandejaama.

Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator. Haldame Eesti ainsat ringhäälinguvõrku ning pakume 22 saatemastist koosnevat kõrgeimatele käitlusnõuetele vastavat võrku.

Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad nagu ERR, Eesti Meedia, All Media Eesti, Sony, EBU, Discovery, ATEA, samuti suuremad telekommunikatsiooniettevõtted nagu Telia, Tele2 ja Elisa.

Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%.