Levira ja Clappy asuvad televisiooni interaktiivseks muutma

06.11.2018

Digiteenuste ettevõte Levira alustas strateegilist koostööd täna Tallinna teletornis toimuva Seed Forumi ühe osalejaga, idufirmaga Clappy. Koostöö eesmärgiks on muuta telepilt rahvusvahelistele telekanalitele ja vaatajatele interaktiivsemaks. Mõlemad ettevõtted tegid juba koostööd oktoobris Tallinnas toimunud e-spordi festivalil HyperTown.

„Levira ja Clappy alustasid koostööd, kus uue ja interaktiivse lahendusega asutakse koos rahvusvahelisi teleekraane vallutama. Uue lahendusega on vaatajad otseülekandena toimivasse saatesse rohkem kaasatud. Koostöö Leviraga võimaldab Clappyl oma teenust veelgi edasi arendada ja laieneda ka suurematele turgudele,“ ütles Levira meediateenuste arendusjuht Martti Kinkar.

Clappy näol on tegemist Eestist pärit startupiga, mis muudab televisiooni interaktiivseks. Reaalajas toimuvad saated saavad Clappy vahendusel oma vaatajaid paremini kaasata ning igal hetkel nende arvamust küsida. Clappy toob vaatajateni võimaluse reaalajas hääletamiseks, kommenteerimiseks ja sotsiaalmeediast tuttavaks saanud emotsiooniikoonidega meeleolu väljendamiseks. Rohkem infot Clappy kohta leiab: www.clappy.eu.

Täna teletornis toimuv Seed Forum toob kokku finantseeringut otsivad startupid ning investorid, kes soovivad uutesse firmadesse investeerida. Üritusel osalevad startupid on programmi nomineeritud hubide, kiirendite ja teiste sarnaste programmide poolt ning läbinud eelnevalt ka täispika koolituspäeva, mille raames valmistatakse ette enda pitch. Rohkem infot leiab ürituse kodulehelt: https://www.seedforumtallinn.com.

Levira

Digiteenuste ettevõte AS Levira on tehnoloogiapartner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad vajalike lahenduste pakkumiseks kaasata professionaalset teenusepakkujat.

Levira on üks suurimaid sõltumatuid telekanalite väljastuskeskusi Põhja-Euroopas. Aitame nii kohalikel kui ka rahvusvahelistel meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning hoolitseme selle eest, et programmid oleksid eetris 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas. Samuti viime need programmid vaatajateni Baltikumis, Skandinaavias ja Euroopas, aga ka Türgis ja Araabia Ühendemiraatides.

Teletootmises tegutseme aktiivselt Baltikumi ja Skandinaavia turul, olles näiteks Läti turuliidrid. Leviral on teletootmiseks kolm liikuvat ülekandejaama.

Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator. Haldame Eesti ainsat ringhäälinguvõrku ning pakume 22 saatemastist koosnevat kõrgeimatele käitlusnõuetele vastavat võrku.

Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad nagu ERR, Eesti Meedia, All Media Eesti, Sony, EBU, Discovery, ATEA, samuti suuremad telekommunikatsiooniettevõtted nagu Telia, Tele2 ja Elisa.

Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%.