Esmakordselt Eestis: Levira testib vabalevis UHD-kvaliteedis telekanalit Museum TV

01.07.2024

Alates 1. juulist saab Eesti vabalevis vaadata UHD-kvaliteedis telekanalit Museum TV, mis viib vaatajad kunsti ja galeriide maailma. Museum TV-d näeb 4K UHD -formaati toetavate teleritega.

„Eesti vabalevis algas uus ajastu, kuna täna öösel jõudis eetrisse kristallselget telepilti pakkuv telekanal. UHD on telemaailma üks kaasaegsemaid formaate ning Leviral on hea meel tehnoloogia arenguga kaasas käia ja esimesena Eestis pakkuda vaatajatele UHD-kogemust. Kuna UHD pakub enneolematult detailirikast telepilti, siis testimiseks valisime nimelt Museum TV, mille vahendusel jõuavad maailma kunsti tippteosed ja sündmused loomutruult nüüd elutuppa,“ ütles Levira tehnoloogia- ja IT direktor Kristo Kaasan.

Kaasani sõnul on tegu vähemalt poolteist kuud kestva  testperioodiga ning vaatajad on teretulnud andma tagasisidet kasutajakogemuse kohta Levira veebilehel https://digilevi.ee/kasutajatugi/. Museum TV kava leiab siit: https://www.museumtv.art/en/tv-guide/.

Alates 1. juulist on lisaks Museum TV-le vabalevis Duo Media Networks telekanalid Kanal 2, Duo 4, Duo 5 ja Kanal 7. Vabalevis on nüüd kokku 11 telekanalit – lisaks eelmistele veel ETV, ETV2, ETV+, Current Time (Настоящее Время), Ukraina24 ning France 24.

Täpsemat info vabalevi kohta saab aadressilt https://digilevi.ee/ või kasutajatoelt telefonil 680 4040 (E-P kl 10-22).

Lisainfo:
Kristo Kaasan
Levira  tehnoloogia- ja IT direktor
E-post: kristo.kaasan@levira.com
https://levira.com

 

Levira

AS Levira edastab meediat Eestis ja maailmas. Levira toodab telesisu, aitab meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning hoolitseb selle eest, et programmid oleksid eetris 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas. Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator ja omab Eesti üht suuremat andmekeskust.

Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad. Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%.